სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს თასი 1999-2000 - X გათამაშება

თარიღი: 2013 მარტი 14

ფინალი
26 მაისი, 2000. თბილისი, ბორის პაიჭაძის სახელობის ეროვნული სტადიონი. 10000
ლოკომოტივი (თბილისი) 0:0 (პენ 4:2) ტორპედო (ქუთაისი)
პენალტები გაიტანეს:
გიორგი ბალაშვილმა, კახი გოგიჩაიშვილმა, ზურაბ ხიზანიშვილმა, ჯიშკარიანმა (ლოკომოტივი); კახა კვეტენაძემ, მალხაზ ასათიანმა (ტორპედო)
ლოკომოტივი:
გიორგი ლომაია, გიორგი ბალაშვილი, ლევან მიქაძე, ვალერი აბრამიძე (მამუკა რუსია 80), გიორგი ჩიხრაძე, კახი გოგიჩაიშვილი, გივი კვარაცხელია, დავით ჭიჭვეიშვილი, ივანე ჯუღელი (გია ჩხაიძე 88), ზურაბ ხიზანიშვილი, ჯიშკარიანი
მწვრთნელი:
რევაზ ძოძუაშვილი
ტორპედო:
ირაკლი ზოიძე, ზურაბ იონანიძე, მიხეილ მახვილაძე (ალექსანდრე შეყრილაძე 99), ვახტანგ თურმანიძე, ვახტანგ ხვადაგიანი, ბადრი ახვლედიანი, კახა კვეტენაძე, გიორგი გოგიაშვილი, დავით ჯანაშია (მალხაზ ასათიანი 82), გია იმედაძე (გია მეგრელაძე 46), კახა კვეტენაძე
მწვრთნელი
დავით ყიფიანი
გაფრთხილება:
ზურაბ ხიზანიშვილი, დავით ჭიჭვეიშვილი, კახი გოგიჩაიშვილი, ვახტანგ ხვადაგიანი, კახა კვეტენაძე, მიხეილ მახვილაძე, ალექსანდრე შეყრილაძე
მსაჯები:
სერგო კვარაცხელია (ზუგდიდი); ავთანდილ სამხარაძე (სოხუმი), გოჩა ცირდავა (გულრიფში)

ბომბარდირი

სერგო გუგუშვილი (თბილისის ზოოვეტი) - 9 გოლი

* * *
1/2 ფინალი

დინამო (თბილისი) - ტორპედო (ქუთაისი) 1:1, 0:0; ლოკომოტივი (თბილისი) - დინამო (ბათუმი) 2:0, 0:1

1/4 ფინალი

ვიტ ჯორჯია (თბილისი) - ლოკომოტივი (თბილისი) 0:0, 0:0 (პენ 1:3); სამგურალი (წყალტუბო) 0:0, 2:0; დინამო (ბათუმი) - კოლხეთი 1913 (ფოთი) 3:0, 0:0; დინამო (თბილისი) - დილა (გორი) 4:0, 4:1

1/8 ფინალი

შსს აკადემია (თბილისი) - ტორპედო (ქუთაისი) 0:5, 0:2; დინამო (თბილისი) - გურია (ლანჩხუთი) 6:0, 3:0; კოლხეთი 1913 (ფოთი) - მერანი 91 (თბილისი) 1:0, 0:0; დინამო (ბათუმი) - გორდა (რუსთავი) 2:0, 1:1; ვიტ ჯორჯია (თბილისი) - თსუ (თბილისი) 1:1, 5:1; დილა (გორი) - ზოოვეტი (თბილისი) 3:0, 2:1; მარგვეთი (ზესტაფონი) - სამგურალი (წყალტუბო) 2:0, 2:2; ლოკომოტივი (თბილისი) - თბილისი 1:1, 1:0

1/16 ფინალი
ტორპედო (ქუთაისი)
- სამეგრელო (ჩხოროწყუ) 7:0, 4:0; სამგურალი (წყალტუბო) - იბერია 2 (სამტრედია) 3:0, 3:0; დინამო (ბათუმი) - ოკეანე (სამტრედია) 2:0, 1:0; კოლხეთი 1913 (ფოთი) - შუქურა (ქობულეთი) 6:0, 6:1; იბერია (სამტრედია) - მარგვეთი (ზესტაფონი) 1:0, 0:2; კოლხეთი (ხობი) - გურია (ლანჩხუთი) 3:1, 0:3 - ტექნიკური მოგება; დილა (გორი) - მეგრი (ზუგდიდი) 4:1, 0:1; თსუ (თბილისი) - მეტალურგი (ზესტაფონი) 1:1, 5:2; დინამო (თბილისი) - თორი (ბორჯომი) 5:0, 7:0; ჭაბუკიანი - თბილისი 0:1, 1:3; ვიტ ჯორჯია (თბილისი) - ს.ა. იბერია (თბილისი) 4:1, 2:3; სიონი (ბოლნისი) - ზოოვეტი (თბილისი) 1:2, 1:0; ლოკომოტივი (თბილისი) - ლოკომოტივი 2 (თბილისი) 5:0, 3:1; მერანი 91 (თბილისი) - ცხინვალი 1:0, 1:0; არსენალი (თბილისი) - შსს აკადემია (თბილისი) 0:0, 0:1; გორდა (რუსთავი) - ივერია (ხაშური) - ივერია არ გამოცხადდა და გათამაშებას გამოეთიშა

1/32 ფინალი
ივერია (ხაშური)
- მესხეთი (ახალციხე) 7:0; ყვარელი - ჭაბუკიანი 0:2; ცხინვალი - განთიადი (კასპი) 4:1; არსენალი 2 (თბილისი) - ს.ა. იბერია (თბილისი) 1:2; ლოკომოტივი 2 (თბილისი) - საუ (თბილისი) 6:2; ზოოვეტი (თბილისი) - ალაზანი (გურჯაანი) 12:0; ვარძია (ასპინძა) - თორი (ბორჯომი) 0:2; ცხუმი (სოხუმი) - შსს აკადემია (თბილისი) 3:5; კოლხეთი 2 (ფოთი) - შუქურა (ქობულეთი) 1:4; გურია (ლანჩხუთი) - კოლეჯი (ბათუმი) 2:0; ინტერი (ქუთაისი) - მარგვეთი (ზესტაფონი) 0:1; მეტალურგი (ზესტაფონი) - მაღაროელი (ჭიათურა) 5:2; დინამო (გაგრა) - ოკეანე (სამტრედია) 2:3; მეგრი (ზუგდიდი) - სქური (წალენჯიხა) 2:1; სულორი (ვანი) - იბერია 2 (სამტრედია) 0:5; სამეგრელო (ჩხოროწყუ) - ლაზიკა (ზუგდიდი) 2:1