სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს თასი 2000-2001 - XI გათამაშება

თარიღი: 2013 მარტი 14

ფინალი
26 მაისი, 2001. თბილისი, ლოკომოტივი. 20000
ტორპედო (ქუთაისი) 0:0 (პენ 4:3) ლოკომოტივი (თბილისი)
პენალტები გაიტანეს:
ვახტანგ ხვადაგიანმა, ზურაბ იონანიძემ, მიხეილ აშვეთიამ, მალხაზ ასათიანმა (ტორპედო); ლაშა სალუქვაძემ, დავით დათვაძემ, გიორგი შენგელიამ (ლოკომოტივი)
პენალტები ვერ გაიტანეს:
კახა კვეტენაძემ, პაატა ჯინჭარაძემ (ტორპედო); გიორგი ბალაშვილმა, აქვსენტი გილაურმა, დავით ჭიჭვეიშვილმა (ლოკომოტივი)
ტორპედო:
ირაკლი ზოიძე (ნიკა ტოგონიძე 120), ზურაბ იონანიძე, ვალერი აბრამიძე, გივი დიდავა (პაატა ჯინჭარაძე) სევასტი თოდუა, რევაზ ქემოკლიძე, კახა კვეტენაძე, ლევან სილაგაძე, დავით ჯანაშია (მალხაზ ასათიანი) მიხეილ აშვეთია, ვახტანგ ხვადაგიანი
მწვრთნელები:
დავით ყიფიანი და რევაზ ძოძუაშვილი
ლოკომოტივი:
გიორგი ლომაია, გიორგი ბალაშვილი, მურთაზ შელია, ლაშა სალუქვაძე, დავით ბაქრაძე, როინ ონიანი, გიორგი ანჩაბაძე, დავით ჭიჭვეიშვილი, ალექსანდრე კაიდარაშვილი (გიორგი შენგელია 91), კახი გოგიჩაიშვილი (დავით დათვაძე 8), აქვსენტი გილაური
მწვრთნელი:
გივი ნოდია
გაფრთხილება:
გიორგი ბალაშვილი, გიორგი ლომაია, გიორგი ანჩაბაძე, დავით დათვაძე, რევაზ ქემოკლიძე, ლევან სილაგაძე
მსაჯები:
მერაბ მალაღურაძე (თბილისი); ლაშა სილაგავა (თბილისი), ბადრი ბრეგვაძე (ჭიათურა)

ბომბარდირები

ლევან მელქაძე (თბილისის ვიტ ჯორჯია) და გიორგი ჭანტურიძე (ფოთის კოლხეთი 1913) - 5 გოლი

* * *
1/2 ფინალი
ლოკომოტივი (თბილისი)
- მერანი 91 (თბილისი) 2:0, 1:0; ვიტ ჯორჯია (თბილისი) - ტორპედო (ქუთაისი) 1:2, 0:1

1/4 ფინალი

სამგურალი (წყალტუბო) - ლოკომოტივი (თბილისი) 1:2, 1:0; დილა (გორი) - მერანი 91 (თბილისი) 1:2, 3:6; კოლხეთი 1913 (ფოთი) - ტორპედო (ქუთაისი) 1:1, 0:1; დინამო (თბილისი) - ვიტ ჯორჯია (თბილისი) 0:1, 0:0

1/8 ფინალი
სამგურალი (წყალტუბო)
- თსუ (თბილისი) 2:0, 0:0; კოლხეთი 1913 (ფოთი) - მეტალურგი (ზესტაფონი) 6:0, 4:1; ტორპედო (ქუთაისი) - დინამო (ბათუმი) 2:0, 2:2; დილა (გორი) - გორდა (რუსთავი) 2:0, 1:1; დინამო (თბილისი) - სიონი (ბოლნისი) 4:0, 0:2; გურია-ლოკომოტივი 2 (ლანჩხუთი-თბილისი) - ლოკომოტივი (თბილისი) 0:1, 0:5; ვიტ ჯორჯია (თბილისი) - დინამო (ზუგდიდი) 3:0, 4:1; თბილისი - მერანი 91 (თბილისი) 0:1, 1:1

1/16 ფინალი

თბილისი 2 - მერანი 91 (თბილისი) 0:3, 1:1; თორი (ბორჯომი) - ლოკომოტივი (თბილისი) 1:2, 0:9; გორდა (რუსთავი) - ლოკომოტივი 3 (თბილისი) 3:0, 3:2; დინამო (თბილისი) - მილანი (წნორი) 5:0, 0:0; ცხინვალი - თბილისი 2:2, 0:3; სიონი (ბოლნისი) - ივერია (ხაშური) 3:0, 5:2; დილა (გორი) - ჭაბუკიანი 4:0, 0:3; ვიტ ჯორჯია (თბილისი) - ს.ა. იბერია (თბილისი) 4:0, 4:1; დინამო 2 (თბილისი) - თსუ (თბილისი) 3:1, 0:5; დინამო (ბათუმი) - ოკეანე (სამტრედია) 6:0, 1:0; კოლხეთი 1913 (ფოთი) - კოლხეთი 2 (ფოთი) 4:0, 1:0; ტორპედო (ქუთაისი) - ლაზიკა (ზუგდიდი) 4:0, 3:0; გურია 2 (ლანჩხუთი) - მეტალურგი (ზესტაფონი) 0:1, 1:3; იბერია (სამტრედია) - სამგურალი (წყალტუბო) 0:1, 0:0; დინამო (ზუგდიდი) - კოლხეთი (ხობი) 3:0, 2:3; შუქურა (ქობულეთი) - გურია-ლოკომოტივი 2 (ლანჩხუთი-თბილისი) 0:2, 1:1

II
წინასწარი ეტაპი
ჭაბუკიანი
- სამგორი (გარდაბანი) 3:0 - ტექნიკური მოგება; კავკასიონი - ს.ა. იბერია (თბილისი) 1:3; შევარდენი (თბილისი) - დინამო 2 (თბილისი) 1:3; ლოკომოტივი 3 (თბილისი) - ვარძია (ასპინძა) 3:1; ამირანი (ოჩამჩირე) - თბილისი 2 0:1; ინტერი (ქუთაისი) - გურია 2 (ლანჩხუთი) 2:2 (პენ 3:5); კოლხეთი 2 (ფოთი) - დინამო 2 (ბათუმი) 3:1; ლაზიკა (ზუგდიდი) - სქური (წალენჯიხა) 2:0

I
წინასწარი ეტაპი
ლოკომოტივი 3 (თბილისი)
- ოლიმპიკი (თბილისი) 1:1 (პენ 5:3); დინამო 2 (თბილისი) - ვალენსია (თბილისი) 4:0; თბილისი 2 - ვიტ ჯორჯია 2 (თბილისი) 2:0; ალაზანი (გურჯაანი) - ჭაბუკიანი 3:8; დილა 2 (გორი) - ს.ა. იბერია (თბილისი) 1:9; მესხეთი (ახალციხე) - ვარძია (ასპინძა) 1:1 (პენ 4:5); ამირანი (ოჩამჩირე) - საბურთალო (თბილისი) 3:1; ცხუმი (სოხუმი) - კავკასიონი (თბილისი) 1:1 (პენ 3:5); სქური (წალენჯიხა) - მზიური (გალი) 2:1; სამეგრელო (ჩხოროწყუ) - ლაზიკა (ზუგდიდი) 0:7; სალხინო (მარტვილი) - კოლხეთი 2 (ფოთი) 2:3; დინამო 2 (ბათუმი) - დინამო (სოხუმი) 2:1; სულორი (ვანი) - ინტერი (ქუთაისი) 0:4