სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს თასი 2001-2002 - XII გათამაშება

თარიღი: 2013 მარტი 14

ფინალი
26 მაისი, 2002. თბილისი, ბორის პაიჭაძის სახელობის ეროვნული სტადიონი. 8000
ლოკომოტივი (თბილისი) 2:0 ტორპედო (ქუთაისი)
გოლები:
1:0 სულიკო დავითაშვილი (34), 2:0 ზაზა ჯანაშია (63)
ლოკომოტივი:
გიორგი ლომაია, გიორგი ბალაშვილი, სერგი ორბელაძე, ლაშა სალუქვაძე, როინ ონიანი, გელა ქორიძე (გიორგი დავითნიძე 90), სულიკო დავითაშვილი (მამუკა რუსია 67), დავით ჭიჭვეიშვილი (ზაზა ლაცაბიძე 88), კახი გოგიჩაიშვილი, დავით სირაძე, ზაზა ჯანაშია
მწვრთნელები:
სერგო კოტრიკაძე და გია ჯიშკარიანი
ტორპედო:
ზვიად სტურუა, ზურაბ იონანიძე (შოთა ბაბუნაშვილი 46), მიხეილ მახვილაძე, გივი დიდავა, სევასტი თოდუა (რომან ახალკაცი 68), ვალერი აბრამიძე, რევაზ ქემოკლიძე, ვახტანგ ხვადაგიანი, ლაშა ჭელიძე, მალხაზ ასათიანი, ანდრეი პოროშინი (ზვიად ქუთათელაძე 59)
მწვრთნელი
: რევაზ ძოძუაშვილი
გაფრთხილება:
გივი დიდავა, გიორგი ბალაშვილი, მალხაზ ასათიანი
მსაჯები:
კახა მესხი (ზუგდიდი); ავთანდილ სამხარაძე (სოხუმი), გოჩა ცირდავა (გულრიფში)

ბომბარდირი

ერეკლე მერებაშვილი (თბილისის თსუ) - 6 გოლი

* * *
1/2 ფინალი
ტორპედო (ქუთაისი)
- ვიტ ჯორჯია (თბილისი) 1:0, 0:1 (პენ 4:3); ლოკომოტივი (თბილისი) - დინამო (თბილისი) 1:0, 0:0

1/4 ფინალი
ვიტ ჯორჯია (თბილისი)
- გორდა (რუსთავი) 1:0, 4:0; დინამო (ბათუმი) - ლოკომოტივი (თბილისი) 1:2, 1:2; გურია (ლანჩხუთი) - ტორპედო (ქუთაისი) 0:2, 0:2; თსუ (თბილისი) - დინამო (თბილისი) 0:1, 0:5

1/8 ფინალი
თსუ (თბილისი)
- მეტალურგი (ზესტაფონი) 3:0, 1:2; გორდა (რუსთავი) - ქობულეთი 2:0, 1:3; მერანი 91 (თბილისი) - ტორპედო (ქუთაისი) 0:1, 0:4; სამგურალი (წყალტუბო) - ვიტ ჯორჯია (თბილისი) 0:2, 0:1; გურია (ლანჩხუთი) - მილანი (წნორი) 1:0, 2:2; ლოკომოტივი (თბილისი) - დილა (გორი) 3:0, 3:0; დინამო (თბილისი) - სიონი (ბოლნისი) 2:0, 3:0; დინამო (ბათუმი) - კოლხეთი 1913 (ფოთი) 3:1, 1:0

1/16 ფინალი
დილა (გორი)
- დინამო 2 (თბილისი) 1:0, 0:0; სიონი (ბოლნისი) - ლოკომოტივი 3 (თბილისი) 0:0, 1:0; გორდა (რუსთავი) - ცხინვალი 4:1, 2:0; მილანი (წნორი) - მერანი 91 2 (თბილისი) 4:2, 2:0; მერანი 91 (თბილისი) - ზოოვეტი (თბილისი) 4:0, 1:2; თსუ (თბილისი) - მაუდი (თბილისი) 7:0, 3:1; დინამო (ბათუმი) - სულორი (ვანი) 8:0, 1:0; გურია (ლანჩხუთი) - კოლხეთი 2 (ფოთი) 6:1, 2:1; სამგურალი (წყალტუბო) - კოლხეთი (ხობი) 1:0, 2:3; კოლხეთი 1913 (ფოთი) - ლაზიკა (ზუგდიდი) 6:0, 5:0; მეტალურგი (ზესტაფონი) - ლოკომოტივი (სამტრედია) 1:1, 2:0; ქობულეთი - თორი (ბორჯომი) 1:0, 2:0

III
წინასწარი ეტაპი, აღმოსავლეთი ზონა*
ოლიმპიკი (თბილისი) - მაუდი (თბილისი) 0:1; ზოოვეტი (თბილისი) - ჭაბუკიანი 2:0
*-კენჭისყრით 1/16 ფინალში გავიდნენ თბილისის მაუდი და ზოოვეტი

II
წინასწარი ეტაპი, აღმოსავლეთი ზონა
ოლიმპიკი (თბილისი)
- ივერია (ხაშური) 4:2; მაუდი (თბილისი) - ვიტ ჯორჯია 2 (თბილისი) 1:0; ჭაბუკიანი - მრეტები (თბილისი) 5:4; დინამო 3 (თბილისი) - ზოოვეტი (თბილისი) 1:2

II
წინასწარი ეტაპი, დასავლეთი ზონა*
ინტერი (ქუთაისი) - სულორი (ვანი) 2:3
*-კენჭისყრით 1/16 ფინალში გავიდა კოლხეთი 2 (ფოთი)


I
წინასწარი ეტაპი, აღმოსავლეთი ზონა
ზოოვეტი (თბილისი)
- მცხეთა-ორს 4:0; ოლიმპიკი (თბილისი) - ცხუმი (სოხუმი) 2:2 (პენ 4:3); მრეტები (თბილისი) - შსს აკადემია (თბილისი) 2:1; კრწანისი (თბილისი) - მაუდი (თბილისი) 2:4

I
წინასწარი ეტაპი, დასავლეთი ზონა
სულორი (ვანი)
- საირმე (ბაღდათი) 3:2; მაღაროელი (ჭიათურა) - ინტერი (ქუთაისი) 1:2