სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს თასი 2007-2008 - XVIII გათამაშება

თარიღი: 2013 მარტი 22

ფინალი
16 მაისი, 2008. თბილისი, ბორის პაიჭაძის სახელობის ეროვნული სტადიონი. 25000
ზესტაფონი 2:1 ამერი (თბილისი)
გოლები:
1:0 როინ ონიანი (57), 2:0 ბექა გოცირიძე (62), 2:1 დიმიტრი ტატანაშვილი (90)
ზესტაფონი:
როინ კვასხვაძე, ერნესტ აკუასაგა, უჩა ლობჟანიძე, გიორგი ხიდეშელი, სევასტი თოდუა, ნიკა კვასხვაძე (ბუბა დაუშვილი), ედიკ საჯაია, როინ ონიანი, პოლ კესანი, ბექა გოცირიძე (შალვა ღონღაძე), ჟილვან ვიეირა (ზურაბ იონანიძე)
მწვრთნელი:
თემურ მახარაძე
ამერი:
ლადო ნადირაშვილი, გიორგი მემარნიშვილი, თენგიზ ჩიკვილაძე, გიორგი ელბაქიძე (დიმიტრი ტატანაშვილი), გიორგი დავითნიძე, დენის დობროვოლსკი, გივი დიდავა, კობა შალამბერიძე (არჩილ ალავიძე), გრიგოლ დოლიძე (ბესიკ ჩიმაკაძე), გიორგი დეკანოსიძე, რევაზ გოცირიძე
მწვრთნელი
: გიორგი ჩიხრაძე
გაფრთხილება:
პოლ კესანი, გივი დიდავა, გიორგი ხიდეშელი, ერნესტ აკუასაგა, დენის დობროვოლსკი, ედიკ საჯაია
მსაჯები:
ლევან ფანიაშვილი (თბილისი); მამუკა ელიკაშვილი (თბილისი), ლევან მიქელაძე (სამტრედია)

ბომბარდირი

ბექა გოცირიძე (ზესტაფონი) - 6 გოლი

* * *
1/2 ფინალი

დინამო (თბილისი) - ზესტაფონი 1:1, 0:1;   - ბორჯომი 4:1, 1:1

1/4 ფინალი

ოლიმპი (რუსთავი) - ზესტაფონი 0:1, 0:1; დილა (გორი) - ბორჯომი 3:2, 1:3; სპარტაკი (ცხინვალი) - დინამო (თბილისი) 0:0, 1:2; მაღაროელი (ჭიათურა) - ამერი (თბილისი) 1:2, 0:4

ჯგუფური ეტაპი
A
ჯგუფი
ამერი (თბილისი) - ტორპედო (ქუთაისი) 6:1, 3:0; მესხეთი (ახალციხე) - სპარტაკი (ცხინვალი) 1:0, 0:1; ამერი (თბილისი) - მესხეთი (ახალციხე) 4:0, 2:1; ტორპედო (ქუთაისი) - სპარტაკი (ცხინვალი) 0:2, 0:4; სპარტაკი (ცხინვალი) - ამერი (თბილისი) 2:1, 0:2; მესხეთი (ახალციხე) - ტორპედო (ქუთაისი) 4:0, 1:0

B
ჯგუფი
ვიტ ჯორჯია (თბილისი) - ლოკომოტივი (თბილისი) 3:0, 4:0; დინამო (თბილისი) - მაღაროელი (ჭიათურა) 2:0, 0:0; დინამო (თბილისი) - ვიტ ჯორჯია (თბილისი) 3:2, 2:3; მაღაროელი (ჭიათურა) - ლოკომოტივი (თბილისი) 3:0, 1:0; ვიტ ჯორჯია (თბილისი) - მაღაროელი (ჭიათურა) 0:1, 1:1; ლოკომოტივი (თბილისი) - დინამო (თბილისი) 1:2, 2:7

C
ჯგუფი
ოლიმპი (რუსთავი) - მერანი (თბილისი) 0:2, 0:0; ბორჯომი - დინამო (ბათუმი) 2:0, 1:2; მერანი (თბილისი) - დინამო (ბათუმი) 0:1, 0:0; ოლიმპი (რუსთავი) - ბორჯომი 3:1, 1:2; ბორჯომი - მერანი (თბილისი) 1:0, 2:1; დინამო (ბათუმი) - ოლიმპი (რუსთავი) 0:1, 0:1

D
ჯგუფი
ზესტაფონი - კახეთი (თელავი) 4:0, 2:0; მგლები (ზუგდიდი) - დილა (გორი) 1:1, 0:1; კახეთი (თელავი) - დილა (გორი) 1:3, 0:4; ზესტაფონი - მგლები (ზუგდიდი) 6:3, 0:2; მგლები (ზუგდიდი) - კახეთი (თელავი) 3:1, 2:1; დილა (გორი) - ზესტაფონი 1:1, 0:3

1/16 ფინალი
ვიტ ჯორჯია (თბილისი)
- მეშაქრე (აგარა) 1:0, 2:1; სიონი (ბოლნისი) - მაღაროელი (ჭიათურა) 0:1, 2:5; ლოკომოტივი (თბილისი) - ოლიმპიკი (თბილისი) 1:0, 2:1; დილა (გორი) - ზოოვეტი (გარდაბანი) 4:0, 1:0; სამტრედია - მგლები (ზუგდიდი) 0:2, 0:3; მესხეთი (ახალციხე) - სქური (წალენჯიხა) 10:0, 0:0; მერანი (თბილისი) - ჩიხურა (საჩხერე) 1:0, 2:0; კახეთი (თელავი) - დუშეთი 3:0, 0:0; სპარტაკი (ცხინვალი) - გაგრა 0:2, 2:0 (პენ 4:2); ბორჯომი - მერანი (მარტვილი) 4:0, 2:2; დინამო (ბათუმი) - უნივერსიტეტი (ქუთაისი) 3:0, 0:1; ტორპედო (ქუთაისი) - კოლხეთი (ფოთი) 0:0, 2:1