სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს თასი 2008-2009 - XIX გათამაშება

თარიღი: 2013 მარტი 22

ფინალი
30 მაისი, 2009. თბილისი, მიხეილ მესხი. 10000
დინამო (თბილისი) 1:1 (პენ 2:0) ოლიმპი (რუსთავი)
გოლები:
1:0 გია ნერგაძე (80), 1:1 გია მეგრელაძე (90)
დინამო:
გიორგი ლორია, შოთა კაშია, გულვერდ თომაშვილი, გია ნერგაძე, გურამ კაშია, დავით დიღმელაშვილი, ალექსანდრე კოშკაძე, ლევან ხმალაძე, ვაჟა ნემსაძე (დანილო ტომიჩი 119), გიორგი მერებაშვილი (ლევან კაკუბავა 90), დონალდ ჯიუსი (ჯორჯ აკირემი 87)
მწვრთნელი:
კახა კაჭარავა
ოლიმპი: მიხეილ ალავიძე, თემურ ღონღაძე, გიორგი ონიანი, ნოდარ მაჭავარიანი, გელა ხუბუა (თენგიზ ჩიკვილაძე 72), ერნესტ აკუასაგა, გაგა ჩხეტიანი (გიორგი ჭელიძე 88), შოთა ბაბუნაშვილი (გოგა ფიფია 87), დენის დობროვოლსკი, გია მერგელაძე, გიორგი სეთურიძე
მწვრთნელი
: ვარლამ კილასონია
გაფრთხილება:
მიხეილ ალავიძე, გიორგი მერებაშვილი, ერნესტ აკუასაგა, გია მეგრელაძე, დავით დიღმელაშვილი
გაძევება:
გურამ კაშია (90)
მსაჯები:
ლაშა სილაგავა (თბილისი); ზაზა მენთეშაშვილი (თბილისი), გურამ ჩიგოგიძე (სამტრედია)

ბომბარდირი

რატი ალექსიძე (თბილისის ლოკომოტივი) - 8 გოლი

* * *
1/2 ფინალი
ოლიმპი (რუსთავი)
- ვიტ ჯორჯია (თბილისი) 4:2, 0:0; ლოკომოტივი (თბილისი) - დინამო (თბილისი) 0:2, 2:1

1/4 ფინალი
ლოკომოტივი (თბილისი)
- სიონი (ბოლნისი) 2:3, 3:1; ვიტ ჯორჯია (თბილისი) - მერანი (მარტვილი) 2:0, 2:2; ოლიმპი (რუსთავი) - ამერი (თბილისი) 3:0, 3:2; ზესტაფონი - დინამო (თბილისი) 0:0, 0:1

1/8 ფინალი
ვიტ ჯორჯია (თბილისი)
- სამტრედია 2:1, 3:0; ამერი (თბილისი) - გურია (ლანჩხუთი) 1:2, 2:0; სიონი (ბოლნისი) - კოლხეთი (ფოთი) 3:0, 1:1; ლოკომოტივი (თბილისი) - ჭიათურა 3:0, 3:1; ოლიმპი (რუსთავი) - ბაია (ზუგდიდი) 1:1, 4:0; ზესტაფონი - ჩიხურა (საჩხერე) 5:0, 0:1; მერანი (მარტვილი) - სპარტაკი (ცხინვალი) 0:1, 3:1; დინამო (თბილისი) - თბილისი 6:1, 4:0

1/16 ფინალი
ამერი (თბილისი)
- კახეთი (თელავი) 2:1, 2:0; მერანი (თბილისი) - ჩიხურა (საჩხერე) 1:0, 0:4; გაგრა - თბილისი 2:4, 0:3; ლოკომოტივი (თბილისი) - დუშეთი 8:0, 2:3; სიონი (ბოლნისი) - ნორჩი დინამო (თბილისი) 4:0, 7:0; ოლიმპი (რუსთავი) - ჰერეთი (ლაგოდეხი) 5:0, 2:0; ჭიათურა - ტორპედო 2008 (ქუთაისი) 1:1, 3:0; ბორჯომი - სამტრედია 0:1, 1:1; მერანი (მარტვილი) - კოლხეთი (ხობი) 4:0, 1:3; მეშახტე (ტყიბული) - გურია (ლანჩხუთი) 1:4, 1:6; მერცხალი (ოზურგეთი) - სპარტაკი (ცხინვალი) 0:5, 0:6; მგლები (ზუგდიდი) - ბაია (ზუგდიდი) 1:5, 0:0; მესხეთი (ახალციხე) - კოლხეთი (ფოთი) 1:0, 1:3