სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

ქართული კლუბები ევროპის ლიგაზე - 2010-2011

თარიღი: 2013 მარტი 27

თბილისის დინამო
1
ივლისი, 2010. პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპი. თბილისი, ბორის პაიჭაძის სახელობის ეროვნული სტადიონი. 9000
დინამო (თბილისი)
2:1 ფლორა (ტალინი, ესტონეთი)
გოლები:
0:1 ალო დუპიკოვი (9), 1:1 გიორგი კახელიშვილი (22), 2:1 ლევან ხმალაძე (64, პენ)
დინამო:
გიორგი ლორია, გულვერდ თომაშვილი, ლაშა ჩადუნელი, ალექსანდრე კოშკაძე (კაპ), ლევან ხმალაძე, გიორგი კახელიშვილი, მათე ვაწაძე (ირაკლი ლექვთაძე 85), გიორგი თექთურმანიძე (ნიკა ფირცხალავა 76), დონალდ ჯუისი, ედნილსონი, ლევან კაკუბავა
მწვრთნელი:
კახი კაჭარავა
ფლორა
: სტანისლავ პედოკი, სიქსტენ კაზიმირი, ვალერი მინკენენი, ოლივერ კონსა, სერგეი მოშნიკოვი (სანდერ პოსტი 82), სიიმ ლუტსი (ნიკოლაი მაშიცევი 85), ალო დუპიკოვი (რაუნო ალიკუ 73), კარლ პალატუ, მარკუს იურგენსონი, გერტ კამსი, ტეეტ  ალასი (კაპ)
მწვრთნელი:
მარტინ რეიმი
გაფრთხილება:
მათე ვაწაძე, გულვერდ თომაშვილი, ლევან ხმალაძე, ოლივერ კონსა, ტეეტ ალასი, ვალერი მინკენენი, დონალდ ჯუისი, ნიკა ფირცხალავა
მსაჯები:
ელი ჰაკმონი; აბედ ალრამილი, ნისან დავიდი (ისრაელი)

8
ივლისი, 2010. პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპი. ესტონეთი, ტალინი, ლე კოქ არენა. 2500
ფლორა
(ტალინი, ესტონეთი) 0:0 დინამო (თბილისი)
ფლორა
: მარკო მეერიტსი, ალექსი იახიმოვიჩი, სექსტენ კაზიმირი, ვალერი მინკენენი (რაუნო ალიკუ 74), ოლივერ კონსა, სიიმ ლუტსი, ალო დუპიკოვი (სანდერ პოსტი 46), კარლ პალატუ, მარკუს იურგენსონი, გერტ კამსი, ტეეტ ალასი (კაპ)
მწვრთნელი:
მარტინ რეიმი
დინამო:
გიორგი ლორია, გულვერდ თომაშვილი, ალექსანდრე კოშკაძე (კაპ), ლევან ხმალაძე, გიორგი კახელიშვილი, მათე ვაწაძე (ზვიად მეტრეველი 72), გიორგი თექთურმანიძე (გიორგი გველესიანი 90), დონალდ ჯუისი, რობერტინიო (ირაკლი ლექვთაძე 85), ედნილსონი, ლევან კაკუბავა
მწვრთნელი:
კახი კაჭარავა
გაფრთხილება:
სიქსტენ კაზიმირი, გერტ კამსი
მსაჯები:
იური მოსეიჩუკი; მიკოლა ლევკო, სერგეი ბეკერი (უკრაინა)

15
ივლისი, 2010. მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპი. შვედეთი, სტოკჰოლმი, რასუნდა. 5500
გეფლე
(სტოკჰოლმი, შვედეთი) 1:2 დინამო (თბილისი)
გოლები:
0:1 მათე ვაწაძე (11), 1:1 ჰანს ბერგრენი (51, პენ), 1:2 ლევან ხმალაძე (87, პენ)
გეფლე
: მატიას ჰუგოსონი, დანიელ თეორინი, სებასტიან სენატორე, ომარ იავო, იაკობ ორლოვი, დანიელ ბერნჰარდსონი (კაპ), ჰანს ბერგრენი, მიქაელ დალბერგი, იონას ლანტო, მარკუს ჰანსონი (ალექსანდერ გერნდტი 46), იუსიფ ჩიბსა
მწვრთნელ
ები: პერ ოლსონი და ურბან ჰამარი
დინამო:
გიორგი ლორია, გულვერდ თომაშვილი, ალექსანდრე კოშკაძე (კაპ) (ნიკა ფირცხალავა 76), ლევან ხმალაძე, გიორგი კახელიშვილი, მათე ვაწაძე (ზვიად მეტრეველი 82), გიორგი თექთურმანიძე, დონალდ ჯუისი, რობერტინიო (ირაკლი ლექვთაძე 34), ედნილსონი, ლევან კაკუბავა
მწვრთნელი:
კახი კაჭარავა
გაფრთხილება:
გიორგი თექთურმანიძე, გიორგი კახელიშვილი
მსაჯები:
დამირ ბატინიჩი; მირო გრგიჩი, დავორ ბატინიჩი (ხორვატია)

22
ივლისი, 2010. მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპი. თბილისი, ბორის პაიჭაძის სახელობის ეროვნული სტადიონი. 11000
დინამო (თბილისი)
2:1 გეფლე (სტოკჰოლმი, შვედეთი)
გოლები:
1:0 მათე ვაწაძე (68), 2:0 ნიკა ფირცხალავა (82), 2:1 იაკობ ორლოვი (90)
დინამო:
გიორგი ლორია, გულვერდ თომაშვილი, ალექსანდრე კოშკაძე (კაპ), ლევან ხმალაძე, გიორგი კახელიშვილი, მათე ვაწაძე (ზვიად მეტრეველი 81), გიორგი თექთურმანიძე (გიორგი გველესიანი 85), დონალდ ჯუისი, რობერტინიო (ნიკა ფირცხალავა 67), ედნილსონი, ლევან კაკუბავა
მწვრთნელი:
კახი კაჭარავა
გეფლე
: მატიას ჰუგოსონი, სებასტიან სენატორე, იაკობ ორლოვი, ჰიალმარ იოჰაგენი (ერიკ ლარსონი 72), დანიელ ბერნჰარდსონი (კაპ), იენს პორტინი, მიქაელ დალბერგი (ბერნჰარდ ნიუსტრიომი 83), იონას ლანტო, მარკუს ჰანსონი, დანიელ ვესტლინი (ოივინდ გრამი 55), იუსიფ ჩიბსა
მწვრთნელ
ები: პერ ოლსონი და ურბან ჰამარი
გაფრთხილება:
მათე ვაწაძე, იუსიფ ჩიბსა, ოივინდ გრამი
მსაჯები:
ნიკოლაი იორდანოვი; ივან ვალჩევი, ვესელინ დობრიანოვი (ბულგარეთი)

29
ივლისი, 2010. მესამე საკვალიფიკაციო ეტაპი. ავსტრია, გრაცი, ლიბენაუ. 12000
შტურმი
(გრაცი, ავსტრია) 2:0 დინამო (თბილისი)
გოლები:
1:0 ფერდინანდ ფელდჰოფერი (48), 2:0 რომან კიენასტი (59)
შტურმი
: კრისტიან გრაცეი, დომენიკ პიუშერი, ფერდინანდ ფელდჰოფერი, მანუელ ვებერი, ანდრეას ჰიოლცლი (მარტინ ერენრაიხი 88), ჰარის ბუკვა (მარიო ჰაასი 81), იმრე შაბიჩი, იოახიმ სტანდფესტი, მარიო კინცლი (კაპ), გორდონ შილდენფელდი, რომან კიენასტი (სამირ მურატოვიჩი 77)
მწვრთნელი:
ფრანკო ფოდა (გერმანია)
დინამო:
გიორგი ლორია, გულვერდ თომაშვილი, ნიკა ფირცხალავა (რობერტინიო 60), ალექსანდრე კოშკაძე (კაპ), ლევან ხმალაძე, გიორგი კახელიშვილი, გიორგი თექთურმანიძე, დონალდ ჯუისი, ედნილსონი, ლევან კაკუბავა, ზვიად მეტრეველი (ირაკლი სიხარულიძე 86)
მწვრთნელი:
კახი კაჭარავა
გაფრთხილება:
ნიკა ფირცხალავა, მარიო კინცლი
მსაჯები:
ჰანს კაასიკი; მარკო ლეევანდი, სილვერ კოივი (ესტონეთი)

5
აგვისტო, 2010. მესამე საკვალიფიკაციო ეტაპი. თბილისი, ბორის პაიჭაძის სახელობის ეროვნული სტადიონი. 15000
დინამო (თბილისი)
1:1 შტურმი (გრაცი, ავსტრია)
გოლები:
1:0 რობერტინიო (11), 1:1 სამირ მურატოვიჩი (40, პენ)
დინამო:
გიორგი ლორია, გულვერდ თომაშვილი, ალექსანდრე კოშკაძე (კაპ), ლევან ხმალაძე, გიორგი კახელიშვილი, მათე ვაწაძე, გიორგი თექთურმანიძე (გიორგი მამუჩაშვილი 77), დონალდ ჯუისი (გიორგი გველესიანი 69), რობერტინიო (გიორგი გავაშელიშვილი 83), ედნილსონი, ლევან კაკუბავა
მწვრთნელი:
კახი კაჭარავა
შტურმი
: კრისტიან გრაცეი, დომენიკ პიუშერი, ფერდინანდ ფელდჰოფერი, მანუელ ვებერი (მარიო ჰაასი 66), ანდრეას ჰიოლცლი, ჰარის ბუკვა, სამირ მურატოვიჩი, იმრე შაბიჩი (რომან კიენასტი 78), იოახიმ სტანდფესტი, მარიო კინცლი (კაპ) (სანდრო ფოდა 46), გორდონ შილდენფელდი
მწვრთნელი:
ფრანკო ფოდა (გერმანია)
გაფრთხილება:
მანუელ ვებერი, ლევან კაკუბავა, გორდონ შილდენფელდი, მათე ვაწაძე
გაძევება
: გიორგი კახელიშვილი (39), ლევან ხმალაძე (61)
მსაჯები:
მირალდ მაჟიჩი; მილოვან რისტიჩი, მილან კორაილია (სერბეთი)

* * *
ზესტაფონი
1 ივლისი, 2010. პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპი. ზესტაფონი, დავით აბაშიძე. 4500
ზესტაფონი 5:0 ფაეტანო (სერავალე, სან მარინო)
გოლები:
1:0 ნიკა გელაშვილი (21, პენ), 2:0 ჯაბა დვალი (22), 3:0 ნიკა გელაშვილი (23), 4:0 ჯაბა დვალი (64), 5:0 თორნიკე ორგიაშვილი (90)
ზესტაფონი:
როინ კვასხვაძე, გიორგი ონიანი (კაპ) (მამუკა კობახიძე 76), ალექსი ბენაშვილი, ბუბა დაუშვილი, ნიკა გელაშვილი, ირაკლი ძარია (გოგა ფიფია 64), ჯაბა დვალი, გიორგი ხიდეშელი, შოთა გრიგალაშვილი, ზაალ ელიავა, შოთა ბაბუნაშვილი (თორნიკე გორგიაშვილი 56)
მწვრთნელი:
გია გეგუჩაძე
ფაეტანო:
ლუკა დიმეტო, ვიტორიო ვალენტინი (კაპ), ივან ბორონი, ფრანჩესკო ვიროლი, მირკო რიჩი (ჯაკომო რინალდი 74), ანდრეა მორონი, ალექს დელა ვალე, ფაბიო პელეგრინო (მატია ჯიარდი 40), ენრიკო რაჯინი (გვიდო მარიანი 89), მარკო ბუჩი, მატია რინალდი
მწვრთნელი:
სერენო ურალდი
გაფრთხილება:
შოთა ბაბუნაშვილი, შოთა გრიგალაშვილი, ბუბა დაუშვილი, ალექს დელა ვალე, ანდრეა მორონი
მსაჯები:
ვლადო გლოჯოვიჩი; მილან მინიჩი, საშა ზივკოვიჩი (სერბეთი)

8 ივლისი, 2010. პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპი. სან მარინო, სერავალე, ოლიმპიკო. 500
ფაეტანო (სერავალე, სან მარინო) 0:0 ზესტაფონი
ფაეტანო:
ფედერიკო გოცი, ვიტორიო ვალენტინი (კაპ), ივან ბორონი, მირკო რიჩი (ფრანჩესკო ვიროლი 67), ანდრეა მორონი, ალექს დელა ვალე, ფაბიო პელეგრინო, მატია ჯიარდი, ენრიკო რაჯინი (სიმონე უგოლინი 90), მარკო ბუჩი, მატია რინალდი
მწვრთნელი:
სერენო ურალდი
ზესტაფონი:
ზურაბ მამალაძე (კაპ), მამუკა კობახიძე, ალექსი ბენაშვილი, ირაკლი ძარია (შოთა გრიგალაშვილი 70), საბა ლომია (ჯაბა დვალი 63), გიორგი ხიდეშელი, თორნიკე გორგიაშვილი, ზაალ ელიავა, გიორგი მიქაბერიძე (ნიკა გელაშვილი 63), შოთა ბაბუნაშვილი, გოგა ფიფია
მწვრთნელი:
გია გეგუჩაძე
გაფრთხილება:
ენრიკო რაჯინი, მირკო რიჩი, ალექსი ბენაშვილი, მატია რინალდი
მსაჯები:
იგნასი ვილამაიორ როზადოსი; ლაუდინო ფიდალგო ლოპესი, რუი მიკელ მასიელ დე კეირუში (ანდორა)

15 ივლისი, 2010. მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპი. ზესტაფონი, დავით აბაშიძე. 4500
ზესტაფონი 3:0 დუკლა (ბანსკა-ბისტრიცა, სლოვაკეთი)
გოლები:
1:0 ჯაბა დვალი (24), 2:0 ირაკლი ძარია (48), 3:0 ჯაბა დვალი (65)
ზესტაფონი:
როინ კვასხვაძე, გიორგი ონიანი (კაპ), ალექსი ბენაშვილი, ბუბა დაუშვილი, ნიკა გელაშვილი, ირაკლი ძარია, ჯაბა დვალი (გოგა ფიფია 79), გიორგი ხიდეშელი, შოთა გრიგალაშვილი (კახა ალადაშვილი 79), ზაალ ელიავა, შოთა ბაბუნაშვილი (თორნიკე აფციაური 30)
მწვრთნელი:
გია გეგუჩაძე
დუკლა:
პეტერ ბოროში, ტომაშ ჰუჩკო (რობერტ პიჩი 66), მარტინ პოლიოვკა (კაპ), იოზეფ ადამიკი, დალიბორ პლევა, იაკუბ პოვაჟანეცი, მიხალ პანჩიკი, მიხალ დურიში, ვრატისლავ გაიდოში (პეტერ დურიცა 77), იაკუბ ბრაშენი, საშა სავიჩი
მწვრთნელი:
კაროლ მარკო
გაფრთხილება:
საშა სავიჩი, იაკუბ ბრაშენი, მიხალ დურიში, ნიკა გელაშვილი, ბუბა დაუშვილი
მსაჯები:
ვიაჩესლავ ბანარი; სერგეი ტროფანი, სერგეი ბესლიუ (მოლდოვა)

22 ივლისი, 2010. მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპი. სლოვაკეთი, ბანსკა-ბისტრიცა, შტავნიცკი. 3000
დუკლა (ბანსკა-ბისტრიცა, სლოვაკეთი) 1:0 ზესტაფონი
გოლი:
1:0 მიხალ დურიში (28)
დუკლა:
პეტერ ბოროში, ტომაშ ჰუჩკო, მარტინ პოლიოვკა (კაპ), იოზეფ ადამიკი, მამადუ სეიე, მიხალ პანჩიკი, მიხალ დურიში, ვრატისლავ გაიდოში (პეტერ დურიცა 75), იაკუბ ბრაშენი (რობერტ პიჩი 64), პატრიკ ვაიდა (დალიბორ პლევა 68), საშა სავიჩი
მწვრთნელი:
კაროლ მარკო
ზესტაფონი:
როინ კვასხვაძე, გიორგი ონიანი (კაპ), ალექსი ბენაშვილი (კახა ალადაშვილი 57), ნიკა გელაშვილი, ირაკლი ძარია, ჯაბა დვალი, გიორგი ხიდეშელი, თორნიკე გორგიაშვილი (შოთა ბაბუნაშვილი 57), თორნიკე აფციაური (გოგა ფიფია 83), შოთა გრიგალაშვილი, ზაალ ელიავა
მწვრთნელი:
გია გეგუჩაძე
გაფრთხილება:
პატრიკ ვაიდა, რობერტ პიჩი, ზაალ ელიავა
მსაჯები:
დრაგომირ სტანკოვიჩი; ვლადანკო პანიჩი, რადე ვუკელიჩი (სერბეთი)

29 ივლისი, 2010. მესამე საკვალიფიკაციო ეტაპი. უკრაინა, ლვოვი, კარპატი. 5000
კარპატი (ლვოვი, უკრაინა) 1:0 ზესტაფონი
გოლი:
1:0 იგორ ხუდობიაკი (6)
კარპატი:
ანდრეი ტლუმაკი (კაპ), ივან მილოშევიჩი, ნემანია ტუბიცი, სამსონ გოდვინი (გრიგორი ბარანეცი 76), იგორ ოშჩიპკო, დენის კოჟანოვი (ბორის ბარანეცი 85), სერგეი ზენიოვი (სანდრო გურული 53), იგორ ხუდობიაკი, ანდრეი ტკაჩუკი, არტიომ ფედეცკი, ვილიამ ბატისტა
მწვრთნელი:
ოლეგ კონონოვი (ბელარუსი)
ზესტაფონი:
როინ კვასხვაძე, გიორგი ონიანი (კაპ), კახა ალადაშვილი, ბუბა დაუშვილი, ნიკა გელაშვილი (საბა ლომია 90), ირაკლი ძარია (გოგა ფიფია 80), ჯაბა დვალი, გიორგი ხიდეშელი, შოთა გრიგალაშვილი, ზაალ ელიავა, შოთა ბაბუნაშვილი (თორნიკე აფციაური 58)
მწვრთნელი:
გია გეგუჩაძე
გაფრთხილება:
დენის კოჟანოვი, ივან მილოშევიჩი
მსაჯები:
ლარს კრისტოფერსენი; ნილს ჰოგი, ლარს ჰუმელგაარდი (დანია)

5 აგვისტო, 2010. მესამე საკვალიფიკაციო ეტაპი. ზესტაფონი, დავით აბაშიძე. 4500
ზესტაფონი 0:1 კარპატი (ლვოვი, უკრაინა)
გოლი:
0:1 დენის კოჟანოვი (90)
ზესტაფონი:
როინ კვასხვაძე, გიორგი ონიანი, კახა ალადაშვილი, ბუბა დაუშვილი (ალექსი ბენაშვილი 80), ნიკა გელაშვილი, ირაკლი ძარია (შოთა ბაბუნაშვილი 60), ჯაბა დვალი (რატი წინამძღვრიშვილი 67), გიორგი ხიდეშელი, თორნიკე აფციაური (კაპ), შოთა გრიგალაშვილი, ზაალ ელიავა
მწვრთნელი:
გია გეგუჩაძე
კარპატი:
ანდრეი ტლუმაკი (კაპ), ივან მილოშევიჩი, ნემანია ტუბიცი, სამსონ გოდვინი, იგორ ოშჩიპკო (დანილო აველარი 32), დენის კოჟანოვი (გრიგორი ბარანეცი 90), სერგეი ზენიოვი (სანდრო გურული 45), იგორ ხუდობიაკი, ანდრეი ტკაჩუკი, არტიომ ფედეცკი, ვილიამ ბატისტა
მწვრთნელი:
ოლეგ კონონოვი (ბელარუსი)
გაფრთხილება:
გიორგი ონიანი, ვილიამ ბატისტა, ნემანია ტუბიცი
მსაჯები:
ტონი სკიერვენი; ფრანკ ანდასი, კიმ ტომას ჰაგლუნდი (ნორვეგია)

* * *
თბილისის ვიტ ჯორჯია
15 ივლისი, 2010. მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპი. თბილისი, ბ
ორის პაიჭაძის სახელობის ეროვნული სტადიონი. 4500
ვიტ ჯორჯია
(თბილისი) 0:6 ბანიკი (ოსტრავა, ჩეხეთი)
გოლები:
0:1 ფერნანდო ნევეში (33), 0:2 ფერნანდო ნევეში (53, პენ), 0:3 ტომაშ პილიკი (61), 0:4 ფერნანდო ნევეში (64, პენ), 0:5 ალეშ ნოივირსი (70), 0:6 იოზეფ ჰუშბაუერი (78)
ვიტ ჯორჯია:
არდალიონ მიქაბერიძე, დავით ლომაია (კაპ), ჯაბა ლიპარტია (გიორგი ჯანელიძე 71), გიორგი ვასაძე (ბესიკ ჩიმაკაძე 67), გიორგი გურეშიძე, ირაკლი ჭანკვეტაძე, ვახტანგ კვარაცხელია, დავით მაისაშვილი (ლევან კასრაძე 82), ირაკლი კლიმიაშვილი, გიგა ბეჭვაია, გურამ ადამაძე
მწვრთნელი:
მერაბ კოჭლაშვილი
ბანიკი:
მიხალ დანეკი, ფერნანდო ნევეში, რადიმ რეზნიკი, მარტინ ლუკეში, რენე ბოლფი, ზდენეკ შენკერიკი (ტომაშ ფეილაში 65), იან გრეგუში, ადამ ვარადი, ტომაშ მარეკი (კაპ) (იოზეფ ჰუშბაუერი 68), ალეშ ნოივირსი, ტომაშ პილიკი (ზდენეკ შმეიკალი 74)
მწვრთნელი:
მიროსლავ კუბეკი
გაფრთხილება:
დავით მაისაშვილი, არდალიონ მიქაბერიძე, ირაკლი კლიმიაშვილი
მსაჯები:
ბაბაკ რაფატი; კრისტოფ ბორნჰორსტი, დირკ მარგენბერგი (გერმანია)

22 ივლისი, 2010. მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპი. ჩეხეთი, ოსტრავა, ბაჟალი. 2800
ბანიკი (ოსტრავა, ჩეხეთი) 0:0 ვიტ ჯორჯია
(თბილისი)
ბანიკი:
ვიტ ბარანეკი, ფერნანდო ნევეში, რადიმ რეზნიკი, მარტინ ლუკეში (კაპ), ზდენეკ შენკერიკი (ტომაშ პილიკი 58), იან გრეგუში, ანტონინ ფანტისი (რობერტ ზეჰერი 46), მიხალ ფრიდრიხი, ტომაშ ვრტო, ზდენეკ კუკალი, პეტრ ვოინარი (იოზეფ ჰუშბაუერი 72)
მწვრთნელი:
მიროსლავ კუბეკი
ვიტ ჯორჯია:
არდალიონ მიქაბერიძე, დავით ლომაია (კაპ), ჯაბა ლიპარტია, გიორგი ვასაძე, ირაკლი ჭანკვეტაძე, ვახტანგ კვარაცხელია (ბესიკ ჩიმაკაძე 64), დავით მაისაშვილი (გიორგი გურეშიძე 80), ირაკლი კლიმიაშვილი, გიგა ბეჭვაია, გურამ ადამაძე, გიორგი ჯანელიძე (ბექა ზაქრაძე 75)
მწვრთნელი:
მერაბ კოჭლაშვილი
გაფრთხილება:
ზდენეკ კუკალი, ირაკლი ჭანკვეტაძე, მიხალ ფრიდრიხი, მარტინ ლუკეში, არდალიონ მიქაბერიძე
მსაჯები:
ბოშკო იოვანეტიჩი; ვლადიმირ იოვანოვიჩი, მილან მილოვანოვიჩი (სერბეთი)