სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

ქართული კლუბები ევროპის ლიგაზე - 2009-2010

თარიღი: 2013 მარტი 27

თბილისის დინამო
16
ივლისი, 2009. მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპი. ლატვია, ლიეპაია, დაუგავა. 3500
მეტალურგსი
(ლიეპაია, ლატვია) 2:1 დინამო (თბილისი)
გოლები:
0:1 გირტს კარლსონსი (41), 0:2 ინტარს კირხნერსი (54), 1:2 ლევან ხმალაძე (68)
მეტალურგსი
: ვიქტორს სპოლე, ოსკარს კლიავა, ძინტარს ზირნისი, დენის ივანოვსი (კაპ), მაქსიმს რაფალსკისი, ტომას ტამოშაუსკასი, პაველს სურნინსი, ინტარს კირხნერსი, გირტს კარლსონსი, კრისტაპს გრებისი (ანდრეის პროხორენკოვსი 83), ანტონს ემელინსი (დანიელ კასტნერი 61)
მწვრთნელი:
რუდიგერ აბრამჩიკი (გერმანია)
დინამო:
გიორგი ლორია, შოთა კაშია, გია ნერგაძე, გურამ კაშია, გულვერდ თომაშვილი, დავით დიღმელაშვილი, ლევან ხმალაძე (კაპ), გიორგი მერებაშვილი, დონალდ ჯუისი, მათე ვაწაძე, ალექსანდრე კოშკაძე
მწვრთნელი:
კახა კაჭარავა
გაფრთხილება:
ანტონს ემელინსი, შოთა კაშია, პაველს სურნინსი, ოსკარს კლიავა, დენის ივანოვსი
მსაჯები:
ანდერს ჰერმანსენი; ანდერს ნორესტრანდი, დავიდ ანდერსენი (დანია)

23
ივლისი, 2009. მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპი. თბილისი, ბორის პაიჭაძის სახელობის ეროვნული სტადიონი. 5000
დინამო (თბილისი) 3:1
მეტალურგსი (ლიეპაია, ლატვია)
გოლები:
1:0 გიორგი მერებაშვილი (18), 1:1 მაქსიმს რაფალსკისი (49), 2:1 გურამ კაშია (54). 3:1 გიორგი მერებაშვილი (63)
დინამო:
გიორგი ლორია, შოთა კაშია, გია ნერგაძე, გურამ კაშია, გულვერდ თომაშვილი, დავით დიღმელაშვილი, ლევან ხმალაძე (კაპ), გიორგი მერებაშვილი, დონალდ ჯუისი (ჯორჯ აკირემი 73), მათე ვაწაძე (ლევან კაკუბავა 90), ალექსანდრე კოშკაძე (შოთა ლომია 65)
მწვრთნელი:
კახა კაჭარავა
მეტალურგსი
: ვიქტორს სპოლე, ოსკარს კლიავა (ანდრეის პროხორენკოვსი 71), ანტონს ემელინსი (დანიელ კასტნერი 73), დენის ივანოვსი (კაპ), ძინტარს ზირნისი (დენის რაკელსი 88), ინტარს კირხნერსი, მაქსიმს რაფალსკისი, ტომას ტამოშაუსკასი, პაველს სურნინსი, გირტს კარლსონსი, კ.გრებისი
მწვრთნელი:
რუდიგერ აბრამჩიკი
გაფრთხილება:
მათე ვაწაძე, ლევან ხმალაძე, გულვერდ თომაშვილი, ძინტარს ზირნისი, გიორგი მერებაშვილი, პაველს სურნინსი, ინტარს კირხნერსი, გიორგი ლორია
მსაჯები:
ნინოსლავ სპასიჩი; იგორ რადოჯიჩი, ნიკოლა ტომიჩიჩი (სერბეთი)

30
ივლისი, 2009. მესამე საკვალიფიკაციო ეტაპი. თბილისი, ბორის პაიჭაძის სახელობის ეროვნული სტადიონი. 9000
დინამო (თბილისი)
2:0 ცრვენა ზვეზდა (ბელგრადი, სერბეთი)
გოლები:
1:0 გიორგი მერებაშვილი (41), 2:0 ლევან ხმალაძე (87)
დინამო:
გიორგი ლორია, გულვერდ თომაშვილი, ალექსანდრე კოშკაძე (ნიკა ფირცხალავა 78), ლევან ხმალაძე (კაპ), შოთა კაშია, გიორგი მერებაშვილი (ჯორჯ აკირემი 83), მათე ვაწაძე, დავით დიღმელაშვილი, გია ნერგაძე, ლევან კაკუბავა (შოთა ლომია 63), გურამ კაშია
მწვრთნელი:
კახა კაჭარავა
ცრვენა
ზვეზდა: ბოიან პავლოვიჩი, სავიო, ნიკოლა იგნატიევიჩი, დეიან ლეკიჩი, ჯორჯე ტუტორიჩი, ნიკოლა ლაზეტიჩი (კაპ) (ნემანია ნიკოლიჩი 73), სლავოლიუბ ჯორჯევიჩი, ალექსანდრ იევტიჩი (სლავკო პეროვიჩი 63), პაველ ნინკოვი, მუჰამედ-ავალ ისა, ვლადიმირ ბოგდანოვიჩი (კარლოს მენდესი 57)
მწვრთნელი:
ვლადიმირ პეტროვიჩი
გაფრთხილება:
მუჰამედ-ავალ ისა, ვლადიმირ ბოგდანოვიჩი, გიორგი მერებაშვილი, ნიკა ფირცხალავა
მსაჯები:
პოლ ვან ბოეკელი; პატრიკ ლანგკამპი, ანჯელო ბოომანი (ჰოლანდია)

6
აგვისტო, 2009. მესამე საკვალიფიკაციო ეტაპი. სერბეთი, ბელგრადი, ცრვენა ზვეზდა. 35000
ცრვენა
ზვეზდა (ბელგრადი, სერბეთი) 5:2 დინამო (თბილისი)
გოლები:
0:1 დეიან ლეკიჩი (3, სკ), 1:1 სლავკო პეროვიჩი (16), 1:2 მათე ვაწაძე (26), 2:2 დეიან ლეკიჩი (26), 3:2 დეიან ლეკიჩი (45), 4:2 კარლოს მენდესი (76, პენ), 5:2 დეიან ლეკიჩი (88)
ცრვენა
ზვეზდა: ბოიან პავლოვიჩი, სავიო (კარლოს მენდესი 58), ვუადინ სავიჩი, დეიან ლეკიჩი, ნიკოლა ლაზეტიჩი (კაპ), სლავოლიუბ ჯორჯევიჩი, სლავკო პეროვიჩი, პაველ ნინკოვი, ნემანია ცვეტკოვიჩი (ვლადიმირ ბოგდანოვიჩი 65), მარკო ბლაჟიჩი (ნემანია ნიკოლიჩი 73), მუჰამედ-ავალ ისა
მწვრთნელი:
ვლადიმირ პეტროვიჩი
დინამო:
გიორგი ლორია, გულვერდ თომაშვილი (ირაკლი სიხარულიძე 90), ალექსანდრე კოშკაძე (შოთა ლომია 55), ლევან ხმალაძე (კაპ), შოთა კაშია, ჯორჯ აკირემი, მათე ვაწაძე, დავით დიღმელაშვილი, გია ნერგაძე, ლევან კაკუბავა (ნიკა ფირცხალავა 67), გურამ კაშია
მწვრთნელი:
კახა კაჭარავა
გაფრთხილება:
სლავკო პეროვიჩი, სავიო, შოთა ლომია, ლევან კაკუბავა, დეიან ლეკიჩი
გაძევება
: სლავოლიუბ ჯორჯევიჩი (70), ჯორჯ აკირემი (90)
მსაჯები:
საიდ ენჟიმი; ფრედერიკ კანო, ჯემელ ზიტუნი (საფრანგეთი)

* * *
ზესტაფონი
3
ივლისი, 2009. პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპი. ჩრდილოეთ ირლანდია, ლურგანი, მარნევიუ პარკი. 7000
დისტილერი
(ლისბერნი, ჩრდილოეთ ირლანდია) 1:5 ზესტაფონი
გოლები
: 0:1 ნიკა გელაშვილი (9), 0:2 შოთა გრიგალაშვილი (21), 0:3 ნიკა გელაშვილი (33), 0:4 შოთა გრიგალაშვილი (37), 0:5 თორნიკე აფციაური (52), 1:5 გევინ უელანი (88)
დისტილერი
: პოლ მერფი, პატრიკ მაკშეინი, სტიუარტ ტომპსონი, ფილიპ სიმპსონი, გევინ მელაჰი, ენდრიუ კილმარტინი (კაპ), გევინ უელანი, დარენ არმორი (კრის კინგსბერი 69), გარი ტომპსონი (ბენჯამინ ბრაუნი 55), სტივენ შოუ (გარეტ კორი 55), აარონ კალაჰანი
მწვრთნელი
: ჯეიმს ბრაუნი
ზესტაფონი
: ზურაბ მამალაძე (კაპ), სევასტი თოდუა, გიორგი ხიდეშელი, გიორგი ონიანი, ზაალ ელიავა, ბუბა დაუშვილი, თორნიკე აფციაური, შოთა გრიგალაშვილი (თორნიკე გორგიაშვილი 74), ირაკლი ძარია (ალექსი ბენაშვილი 57), ჯაბა დვალი (ნიკა კვასხვაძე 88), ნიკა გელაშვილი
მწვრთნელი
: გია გეგუჩაძე
გაფრთხილება
: სტიუარტ ტომპსონი
მსაჯები
: ტამაშ ბოგნარი; გაბორ ერიოში, ლასლო ვიშოკაი (უნგრეთი)

9
ივლისი, 2009. პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპი. ზესტაფონი, ცენტრალური. 3000
ზესტაფონი
6:0 დისტილერი (ლისბერნი, ჩრდილოეთ ირლანდია)
გოლები
: 1:0 ჯაბა დვალი (5), 2:0 ჯაბა დვალი (39), 3:0 ჯაბა დვალი (42), 4:0 ნიკა გელაშვილი (44), 5:0 ალექსი ბენაშვილი (88), 6:0 ალექსი ბენაშვილი (90)
ზესტაფონი
: ზურაბ მამალაძე (კაპ), უჩა ლობჟანიძე, გიორგი ხიდეშელი, გიორგი ონიანი, ზაალ ელიავა (კარენ მაკარიანი 46), ირაკლი ძარია (თორნიკე გორგიაშვილი 60), ბუბა დაუშვილი (ალექსი ბენაშვილი 46), თორნიკე აფციაური, შოთა გრიგალაშვილი, ჯაბა დვალი, ნიკა გელაშვილი
მწვრთნელი
: გია გეგუჩაძე
დისტილერი
: პოლ მერფი, დარენ არმორი (გარი ტომპსონი 73), ბენჯამინ ბრაუნი (გარეტ კორი 46), კრის კინგსბერი (სტივენ შოუ 46), ფილიპ სიმპსონი, აარონ კალაჰანი, გევინ უელანი, პატრიკ მაკშეინი, გევინ მელაჰი, ენდრიუ კილმარტინი (კაპ), სტიუარტ ტომპსონი
მწვრთნელი
: ჯეიმს ბრაუნი
გაფრთხილება
: სტიუარტ ტომპსონი, ფილიპ სიმპსონი, ალექსი ბენაშვილი
მსაჯები
: აუგუსტუს კონსტანტინი; კრისტიან ნიკა, გეორგე ადრიან ვიდანი (რუმინეთი)

16
ივლისი, 2009. მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპი. ზესტაფონი, ცენტრალური. 4500
ზესტაფონი
1:2 ჰელსინგბორგი (ჰელსინგბორგი, შვედეთი)
გოლები
: 0:1 რ.იონსონი (62), 1:1 ალექსი ბენაშვილი (70), 1:2 ჰენრიკ ლარსონი (89)
ზესტაფონი
: ზურაბ მამალაძე (კაპ), უჩა ლობჟანიძე, გიორგი ხიდეშელი, გიორგი ონიანი, ზაალ ელიავა, შოთა გრიგალაშვილი, ბუბა დაუშვილი, თორნიკე აფციაური (ნიკა კვასხვაძე 85), ირაკლი ძარია (ალექსი ბენაშვილი 68), ნიკა გელაშვილი, ჯაბა დვალი (ზურაბ იონანიძე 80)
მწვრთნელი
: გია გეგუჩაძე
ჰელსინგბორგი
: პარ ჰანსონი, ადამა ტამბურა, ანდრეას ლანდგრენი, მარკუს ლანცი (ოლაფურ სკულასონი 84), რენე მაკონდელე (მარკუს ჰოლგერსონი 80), ჰენრიკ ლარსონი (კაპ), რასმუს იონსონი (მატიას უნკური 84), კრისტოფერ ანდერსონი, ერიკ ვალშტედტი, მარკუს ნილსონი, ჯოელ ეკსტრანდი
მწვრთნელი
: ბო ნილსონი
გაფრთხილება
: ბუბა დაუშვილი, ირაკლი ძარია, ადამა ტამბურა, ზურაბ იონანიძე
მსაჯები
: კარლო ბერტოლინი; რაფაელ ზედერი, შტეფან ბიულმანი (შვეიცარია)

23
ივლისი, 2009. მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპიშვედეთი, ჰელსინგბორგი, ოლიმპია. 2580
ჰელსინგბორგი
(ჰელსინგბორგი, შვედეთი) 2:2 (დდ) ზესტაფონი
გოლები
: 0:1 ჯაბა დვალი (29), 0:2 ნიკა გელაშვილი (32), 1:2 ჯოელ ეკსტრანდი (90), 2:2 ე.სუნდინი (101)
ჰელსინგბორგი
: პარ ჰანსონი, მარკუს ჰოლგერსონი, მარკუს ნილსონი, ერიკ ვალშტედტი, კრისტოფერ ანდერსონი, ანდრეას ლანდგრენი (ოლაფურ სკულასონი 46), რენე მაკონდელე (ერიკ სუნდინი 64), ჰენრიკ ლარსონი (კაპ), რასმუს იონსონი, ჯოელ ეკსტრანდი, მარკუს ლანცი (მარკუს ბერგჰოლცი 86)
მწვრთნელი
: ბო ნილსონი
ზესტაფონი
: ზურაბ მამალაძე (კაპ), უჩა ლობჟანიძე, გიორგი ხიდეშელი, გიორგი ონიანი, ზაალ ელიავა, თორნიკე აფციაური, ბუბა დაუშვილი (გიორგი ცხადაია 84), ირაკლი ძარია (ალექსი ბენაშვილი 74), შოთა გრიგალაშვილი, ჯაბა დვალი, ნიკა გელაშვილი (ნიკა კვასხვაძე 90)
მწვრთნელი
: გია გეგუჩაძე
გაფრთხილება
: ბუბა დაუშვილი, თორნიკე აფციაური, შოთა გრიგალაშვილი, მარკუს ლანცი, უჩა ლობჟანიძე
მსაჯები
: ჰანეს კაასიკი; ჰანეს რაინვალდი, სილვერ კოივი (ესტონეთი)

* * *
რუსთავის ოლიმპი
3
ივლისი, 2009. პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპი. რუსთავი, ფოლადი. 7000
ოლიმპი
(რუსთავი) 2:0 36 (ტორსჰავნი, ფარერის კუნძულები)
გოლები
: 1:0 გია მეგრელაძე (10), 2:0 გია მეგრელაძე (88)
ოლიმპი
: მიხეილ ალავიძე, თემურ ღონღაძე, ნოდარ მაჭავარიანი, გიორგი რეხვიაშვილი (გელა ხუბუა 46), აქვსენტი გილაური, გიორგი სეთურიძე (გიორგი ჭელიძე 73), დენის დობროვოლსკი, ზაზა ჭელიძე (გოგა ფიფია 59), შოთა ბაბუნაშვილი (კაპ), ირაკლი სირბილაძე, გია მეგრელაძე
მწვრთნელი
: ვარლამ კილასონია
36: იოჰან პაული იაკობსენი, იოჰან ელინგსგაარდი, ოდმარ ფაერო, ჰერბერტ იაკობსენი, ასბიორნ გუნარსონი, ბერგურ მიდიორდი (ბოგი ჰერმანსენი 84), კლემენტ მატრასი (კაპ), როალდურ იაკობსენი, მაგნუს ოლსენი, სემ მალსონი (იაკუპ ბორგი 46), ბრიმა კორომა (ჰოგნი ეისტუროი 75)
მწვრთნელი
: მიქაელ ტომასენი
გაფრთხილება
: ბრიმა კორომა, ბერგურ მიდიორდი, კლემენტ მატრასი, ირაკლი სირბილაძე, ბოგი ჰერმანსენი
გაძევება
: შოთა ბაბუნაშვილი (90)
მსაჯები
: არტიომ კუჩინი; ანატოლი გოდინი, ანდრეი პოპოვი (ყაზახეთი)

9
ივლისი, 2009. პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპი. ფარერის კუნძულები, ტორსჰავნი, გუნდადალური. 1000
36 (ტორსჰავნი, ფარერის კუნძულები) 0:2 ოლიმპი (რუსთავი)
გოლები
: 0:1 ირაკლი სირბილაძე (6), 0:2 გელა ხუბუა (28)
36: იოჰან პაული იაკობსენი, იოჰან ელინგსგაარდი, ოდმარ ფაერო, ჰერბერტ იაკობსენი, ასბიორნ გუნარსონი, ბერგურ მიდიორდი (დენის ჰოლმბერგი 17), კლემენტ მატრასი (კაპ), როალდურ იაკობსენი, მაგნუს ოლსენი (ბოგი ჰერმანსენი 90), სემ მალსონი (იაკუპ ბორგი 65), ბრიმა კორომა
მწვრთნელი
: მიქაელ ტომასენი
ოლიმპი
: მიხეილ ალავიძე, თემურ ღონღაძე, ნოდარ მაჭავარიანი, მამუკა ლომიძე, გელა ხუბუა (გიორგი ჭელიძე 57), აქვსენტი გილაური (კაპ), გიორგი სეთურიძე, დენის დობროვოლსკი, ზაზა ჭელიძე, ირაკლი სირბილაძე (გოგა ფიფია 74), გაგა ჩხეტიანი (გია მეგრელაძე 59)
მწვრთნელი
: ვარლამ კილასონია
გაფრთხილება
: იოჰან ელინგსგაარდი, მამუკა ლომიძე
მსაჯები
: მარიო ვლკი; რომან შაბაი, რადომირ სლუკი (სლოვაკეთი)

16
ივლისი, 2009. მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპი. პოლონეთი, ვარშავა, ვოისკა პოლსკა. 3000
ლეგია
(ვარშავა, პოლონეთი) 3:0 ოლიმპი (რუსთავი)
გოლები
: 1:0 ადრიან პალუხოვსკი (19), 2:0 ტომაშ კიელბოვიჩი (70), 3:0 სებასტიან შალახოვსკი (82)
67-ე წუთზე ანდერსონ აკუინომ ვერ გაიტანა პენალტი (ააცილა)
ლეგია
: იან მუჩა, ვოიცეხ შალა (კაპ), დიქსონ ჩოტო, პიოტრ გიზა, მაცეი ჟვანსკი, ტომაშ კიელბოვიჩი, ადრიან პალუხოვსკი (მარცინ მიეცელი 71), ინაკი ასტიც ვენტურა, სებასტიან შალახოვსკი (არიელ ბორისიუკი 83), მიროსლავ რადოვიჩი (მაცეი რუბუსი 46), კრშიშტოფ ოსტროვსკი
მწვრთნელი
: იან ურბანი
ოლიმპი
: მიხეილ ალავიძე, თემურ ღონღაძე, აქვსენტი გილაური (კაპ), ნოდარ მაჭავარიანი (მამუკა ლომიძე 84), გაგა ჩხეტიანი (გიორგი ჭელიძე 61), გიორგი სეთურიძე, დენის დობროვოლსკი, ზაზა ჭელიძე, ჟონატას ოლივეირა კარდოზო (ირაკლი სირბილაძე 84), ანდერსონ აკუინო, ალექს ფრაგა დე ოლივეირა
მწვრთნელი
: ვარლამ კილასონია
გაფრთხილება
: მიროსლავ რადოვიჩი, ჟონატას ოლივეირა კარდოზო, მაცეი რუბუსი, იან მუჩა, აქვსენტი გილაური, დენის დობროვოლსკი
მსაჯები
: ანასტასიოს კაკოსი; ხრისტოს გენაიოსი, სპირიდონ ტრიფონასი (საბერძნეთი)

23
ივლისი, 2009. მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპი. რუსთავი, ფოლადი. 5000
ოლიმპი
(რუსთავი) 0:1 ლეგია (ვარშავა, პოლონეთი)
გოლი
: 0:1 სებასტიან შალახოვსკი (8)
ოლიმპი
: მიხეილ ალავიძე, თემურ ღონღაძე (ჟერონიმო 46), აქვსენტი გილაური, ნოდარ მაჭავარიანი, შოთა ბაბუნაშვილი (კაპ), გიორგი სეთურიძე, დენის დობროვოლსკი, ჟონატას ოლივეირა კარდოზო, ჟოაო გილერმე ესტევაო და სილვა (ზაზა ჭელიძე 61), ანდერსონ აკუინო, ალექს ფრაგა დე ოლივეირა
მწვრთნელი
: ვარლამ კილასონია
ლეგია
: იან მუჩა, ვოიცეხ შალა (კაპ), დიქსონ ჩოტო (იაკუბ რჟელნიჩაკი 83), პიოტრ გიზა, მაცეი ჟვანსკი, ტომაშ კიელბოვიჩი, ადრიან პალუხოვსკი (მარცინ მიეცელი 59), ინაკი ასტიც ვენტურა, სებასტიან შალახოვსკი (არიელ ბორუსიუკი 66), კრშიშტოფ ოსტროვსკი, მაცეი რუბუსი
მწვრთნელი
: იან ურბანი
გაფრთხილება
: აქვსენტი გილაური, პიოტრ გიზა, ჟერონიმო
მსაჯები
: ბერნჰარდ ბრუგერი; ანდრეას ფელინგერი, ბერნდ ჰირშბიხლერი (ავსტრია)