სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

ქართული კლუბები უეფას თასზე - 2002-2003

თარიღი: 2013 მარტი 27

თბილისის დინამო
15
აგვისტო, 2002. პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპი. თბილისი, ბორის პაიჭაძის სახელობის ეროვნული სტადიონი. 6000
დინამო (თბილისი)
4:1 ტვმკ (ტალინი, ესტონეთი)
გოლები:
1:0 კარლოს და როშა (6), 2:0 ვიტალი დარასელია (15), 3:0 გიორგი შაშიაშვილი (43), 4:0 გიორგი შაშიაშვილი (49), 4:1 ლიივო ლეეტმა (75)
დინამო:
ირაკლი ზოიძე, ირაკლი ვაშაკიძე, გიორგი შაშიაშვილი (კაპ), კარლოს და როშა, ალექსანდრე გოგობერიშვილი, ალექსანდრე ამისულაშვილი, არჩილ სახვაძე, ლადო ახალაია, ვიტალი დარასელია, გიორგი ანჩაბაძე, გიორგი მიქაძე (მიხეილ ბობოხიძე 65)
მწვრთნელი:
ივო შუშაკი (ხორვატია)
ტვმკ
: სერგეი უსოლცევი, დმიტრი სკიპერსკი, ანტონ მოკოლენკო (ანტონ პაიცევი 46), ალექსეი კაპუსტინი (კაპ), ევგენი კურიანოვი, ლიივო ლეეტმა, ანდრეი ბორისოვი, ანდრეი კროლოვი (ინგემარ ტეევერი 46), დენის მალოვი (მაქსიმ კისილიოვი 81), ედუარდ სარაიევი, მაქსიმ სმირნოვი
მწვრთნელი:
ვიაჩესლავ სმირნოვი
გაფრთხილება:
ლადო ახალაია, ანდრეი ბორისოვი, ანტონ პაიცევი, კარლოს და როშა
მსაჯები:
იარომირ ჰლავაცი; იგორ გულიაევი, მიროსლავ ზლამალი (ჩეხეთი)

29
აგვისტო, 2002. პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპი. ესტონეთი, ტალინი, ლე კოქ არენა. 1100
ტვმკ
(ტალინი, ესტონეთი) 0:1 დინამო (თბილისი)
გოლი:
0:1 ლადო ახალაია (74)
ტვმკ
: სერგეი უსოლცევი, დმიტრი სკიპერსკი, ანტონ მოკოლენკო, ალექსეი კაპუსტინი (კაპ), ლიივო ლეეტმა, ანდრეი ბორისოვი, ანდრეი კროლოვი (დენის მალოვი 77), მაქსიმ კისილიოვი (ინგემარ ტეევერი 55), ედუარდ სარაიევი, მაქსიმ სმირნოვი, ანტონ პაიცევი (იური პერევერზევი 84)
მწვრთნელი:
ვიაჩესლავ სმირნოვი
დინამო:
ირაკლი ზოიძე, ირაკლი ვაშაკიძე, ილია კანდელაკი, გიორგი შაშიაშვილი (კაპ), კარლოს და როშა (ოთარ ხიზანეიშვილი 82), ალექსანდრე გოგობერიშვილი, ალექსანდრე ამისულაშვილი, არჩილ სახვაძე, ლადო ახალაია (დავით კვირკველია 87), ვიტალი დარასელია (გიორგი მიქაძე 77), გიორგი ანჩაბაძე
მწვრთნელი:
ივო შუშაკი (ხორვატია)
გაფრთხილება:
ალექსეი კაპუსტინი, ანტონ მოკოლენკო, ალექსანდრე გოგობერიშვილი, ანტონ მოკოლენკო, ოთარ ხიზანეიშვილი
გაძევება
: ანტონ მოკოლენკო (71)
მსაჯები:
ესპენ ბერნტსენი; ოდ არნე ვანგენი, რენე დოელვიკი (ნორვეგია)

19
სექტემბერი, 2002. მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპი. ჩეხეთი, ლიბერეცი, ნიში. 5100
სლოვანი
(ლიბერეცი, ჩეხეთი) 3:2 დინამო (თბილისი)
გოლები:
1:0 იან ნეზმარი (19), 2:0 მარტინ ზბონჩაკი (26), 2:1 ვიტალი დარასელია (48), 3:1 ბაფურ გიანი (60), 3:2 გიორგი ანჩაბაძე (66)
სლოვანი
: ანტონინ კინსკი, პაველ ჩაპეკი, მარტინ ზბონჩაკი, იან ნეზმარი, მიროსლავ სლეპიჩკა (ბაფურ გიანი 57), ივან ჰოდური (ლუბომირ ბლაჰა 75), მიროსლავ ჰოლენაკი, იან პოლაკი, პეტრ იოჰანა, ტომაშ იანუ, ბოგუსლავ პილნი
მწვრთნელი:
ლადისლავ შკორპილი
დინამო:
დავით გვარამაძე, ილია კანდელაკი, ირაკლი ვაშაკიძე, გიორგი შაშიაშვილი (კაპ), არჩილ სახვაძე (დავით კვირკველია 81), ლადო ბურდული, ვიტალი დარასელია, გიორგი ანჩაბაძე, კარლოს და როშა, ალექსანდრე გოგობერიშვილი, ალექსანდრე ამისულაშვილი
მწვრთნელი:
ივო შუშაკი (ხორვატია)
გაფრთხილება:
იან ნეზმარი
მსაჯები:
კონსტანტინ კოსტადინოვი; იორდან დურჩევი, ცვეტან გეორგიევი (ბულგარეთი)

3
ქტმბერი, 2002. მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპი. თბილისი, ბორის პაიჭაძის სახელობის ეროვნული სტადიონი. 45000
დინამო (თბილისი)
0:1 სლოვანი (ლიბერეცი, ჩეხეთი)
გოლი:
0:1 მარტინ ზბონჩაკი (64)
90-ე წუთზე ლადო ბურდულმა ვერ გაიტანა პენალტი (ააცილა)
დინამო:
დავით გვარამაძე, კარლოს და როშა, ირაკლი ვაშაკიძე, გიორგი შაშიაშვილი (კაპ), არჩილ სახვაძე (ირაკლი სამხარაძე 83), ლადო ბურდული, ვიტალი დარასელია, გიორგი ანჩაბაძე, ლადო ახალაია (გიორგი მიქაძე 72), ალექსანდრე გოგობერიშვილი, ალექსანდრე ამისულაშვილი
მწვრთნელი:
ივო შუშაკი (ხორვატია)
სლოვანი
: ანტონინ კინსკი, პაველ ჩაპეკი (იურაი ანჩიჩი 61), მარტინ ზბონჩაკი, იან ნეზმარი (ლუბომირ ბლაჰა 90), მიროსლავ სლეპიჩკა (ტომაშ ზაპოტოჩნი 80), ივან ჰოდური, მიროსლავ ჰოლენაკი, იან პოლაკი, პეტრ იოჰანა, ტომაშ იანუ, ბოგუსლავ პილნი
მწვრთნელი:
ლადისლავ შკორპილი
გაფრთხილება:
იან პოლაკი, ბოგუსლავ პილნი, მიროსლავ სლეპიჩკა
მსაჯები:
რომან ლაიუკსი; სერგეის ბრაგა, იანის პუკიანსი (ლატვია)

* * *
თბილისის ლოკომოტივი
15
აგვისტო, 2002. პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპი. დანია, კოპენჰაგენი, პარკენი. 10692
კოპენჰაგენი
(კოპენჰაგენი, დანია) 3:1 ლოკომოტივი (თბილისი)
გოლები
: 0:1 ზაზა ჯანაშია (9), 1:1 ტ.იონსონი (41), 2:1 ტ.ლარსენი (47), 3:1 ტ.იონსონი (56)
კოპენჰაგენი:
რუნე პედერსენი, ტომას გუსტაფსონი, ურმას როობა, ბო სვენსონი, მარტინ ალბრეხტსენი, კრისტიან ლიონსტრუპი (კაპ) (მორტენ ბისგაარდი 89), ერიკ მიუკლანდი, პეტერ ნილსენი (კარსტენ ფრედგაარდი 78), ტომას ლარსენი, იორგენ პეტერსონი (პეტერ მიოლერი 73), ტოდი იონსონი
მწვრთნელი:
ჰანს ბაკე (ნორვეგია)
ლოკომოტივი:
გიორგი ლომაია, გიორგი ბალაშვილი, სერგი ორბელაძე, ლაშა სალუქვაძე, თემურ ბურნაძე (ზაზა ლაცაბიძე 71), კახი გოგიჩაიშვილი (კაპ), ზაზა ჯანაშია, გივი კვარაცხელია, დავით სირაძე, მამუკა რუსია (დავით ჭიჭვეიშვილი 46), როინ ონიანი
მწვრთნელი
: სერგო კოტრიკაძე
გაფრთხილება
: როინ ონიანი
მსაჯები
: კარელ ვიდლაკი; ვიტეშლავ ჰოლუბი, მიროსლავ ტულინგერი (ჩეხეთი)

29
აგვისტო, 2002. პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპი. თბილისი, მიხეილ მესხი. 5650
ლოკომოტივი
(თბილისი) 1:4 კოპენჰაგენი (კოპენჰაგენი, დანია)
გოლები
: 1:0 ზაზა ჯანაშია (9), 1:1 სიბუსისო ზუმა (23), 1:2 ი.პეტერსონი (68), 1:3 ი.პეტერსონი (72), 1:4 ტ.იონსონი (80)
ლოკომოტივი:
გიორგი ლომაია, გიორგი ბალაშვილი (კაპ), სერგი ორბელაძე, ლაშა სალუქვაძე, გივი კვარაცხელია, როინ ონიანი, დავით ჭიჭვეიშვილი (ზაზა ლაცაბიძე 26), დავით სირაძე (თემურ ბურნაძე 46), გელა ქორიძე, ალექსანდრე კაიდარაშვილი, ზაზა ჯანაშია
მწვრთნელი
: სერგო კოტრიკაძე
კოპენჰაგენი:
მაგნუს კილშტედტი, ტომას გუსტაფსონი, ურმას როობა, ბო სვენსონი, მარტინ ალბრეხტსენი, კრისტიან ლიონსტრუპი (კაპ) (მორტენ ბისგაარდი 68), ერიკ მიუკლანდი, პეტერ ნილსენი, ტომას ლარსენი, სიბუსისო ზუმა (იორგენ პეტერსონი 65), პეტერ მიოლერი (ტოდი იონსონი 75)
მწვრთნელი:
ჰანს ბაკე (ნორვეგია)
გაფრთხილება
: გელა ქორიძე, ზაზა ლაცაბიძე
მსაჯები
: გეორგიოს დუროსი; დიმიტრიოს პაპადოპულოსი, პანოს მავროპულოსი (საბერძნეთი)