სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

ქართული კლუბები უეფას თასზე - 1998-1999

თარიღი: 2013 მარტი 27

თბილისის დინამო
15
სექტემბერი, 1998. 1/32 ფინალი. ჰოლანდია, ტილბურგი, ვილემ II. 9000
ვილემ
II (ტილბურგი, ჰოლანდია) 3:0 დინამო (თბილისი)
გოლები:
1:0 ადილ რამზი (74), 2:0 არნო არტსი (79), 3:0 მარკ შენინგი (86)
ვილემ
II: ჯიმი ვან ფესემი, ჟოფრეი პრომაიონი, სემი ჰიიპია, დელანო ჰილი, მარსელ ვალკი, ტომაშ გალაშეკი, არნო არტსი (კაპ), ადილ რამზი (დენის შულპი 75), მარკ შენინგი, მარიანო ბომბარდა (მარკო ჰერინგი 61), იასინე აბდელაუი (ჯატო სესაი 87)
მწვრთნელი:
კო ადრიაანსე
დინამო:
დავით გვარამაძე, ლევან მიქაძე, გივი დიდავა, ზვიად ჯელაძე, ივანე მახარაძე, ზურაბ არჩვაძე, გიორგი კიკნაძე, რატი ალექსიძე, ლევან ცქიტიშვილი (კაპ), მიხეილ აშვეთია, ლევან ხომერიკი
მწვრთნელი:
მურთაზ ხურცილავა
გაფრთხილება:
ლევან მიქაძე, ივანე მახარაძე, ლევან ხომერიკი
გაძევება
: ლევან მიქაძე (85)
მსაჯები:
მ.ვუორელა; ი.სიობლომი, პ.კარი (ფინეთი)

29
სექტემბერი, 1998. 1/32 ფინალი. თბილისი, ბორის პაიჭაძის სახელობის ეროვნული სტადიონი. 14000
დინამო (თბილისი)
0:3 ვილემ II (ტილბურგი, ჰოლანდია)
გოლები:
0:1 მარსელ ვალკი (19), 0:2 ჯატო სესაი (81), 0:3 ადილ რამზი (90)
დინამო:
დავით გვარამაძე, ლევან მიქაძე, გივი დიდავა, ზვიად ჯელაძე, ვალტერ გუჩუა, ლევან ცქიტიშვილი (კაპ), გიორგი კიკნაძე (ლევან მელქაძე 74), რატი ალექსიძე, დავით მუჯირი უმც. (არჩილ სახვაძე 76), მიხეილ აშვეთია (გივი კვარაცხელია 74), ლევან ხომერიკი
მწვრთნელი:
მურთაზ ხურცილავა
ვილემ
II: ჯიმი ვან ფესემი, ჟოფრეი პრომაიონი, სემი ჰიიპია, დელანო ჰილი, ტომაშ გალაშეკი, არნო არტსი (კაპ), ადილ რამზი, მარსელ ვალკი, მარკ შენინგი (ჰუუბ ლოეფენი 78), მარკო ჰერინგი (ჯატო სესაი 62), იასინე აბდელაუი
მწვრთნელი:
კო ადრიაანსე
გაფრთხილება:
მარკ შენინგი, ლევან ხომერიკი, სემი ჰიიპია, ლევან მიქაძე
მსაჯი:
ლასლო პუჩეკი (ჩეხეთი)

* * *
ფოთის კოლხეთი 1913
22 ივლისი, 1998. პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპი. ფოთი, ფაზისი. 5300
კოლხეთი 1913 (ფოთი)
0:4 ცრვენა ზვეზდა (ბელგრადი, იუგოსლავია)
გოლები:
0:1 პ.ოგნიენოვიჩი (20), 0:2 მ.აჩიმოვიჩი (55), 0:3 პანტელიჩი (63), 0:4 მ.აჩიმოვიჩი (75)
კოლხეთი 1913:
ზურაბ ქვაჩახია, გია გიორგაძე, ვალერი ტორჩინავა, მიხეილ ქობულაძე, ირაკლი გიორგობიანი, ზაველი ღაღანიძე, გელა ინალიშვილი, დავით ნოზაძე (გიორგი სუხიაშვილი 74), ელდარ გვასალია, ნუგზარ მიქაბერიძე (დავით მახარაძე 46), ჰამლეტ წივწივაძე (ჯუმბერ კალანდაძე 37)
მწვრთნელი:
სოსო ფილია
გაფრთხილება:
ელდარ გვასალია
მსაჯი:
ე.ბლარო (ბელგია)

29 ივლისი, 1998. პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპი. იუგოსლავია, ბელგრადი, ცრვენა ზვეზდა. 7000
ცრვენა ზვეზდა (ბელგრადი, იუგოსლავია)
7:0 კოლხეთი 1913 (ფოთი)
გოლები:
1:0 პანტელიჩი (28), 2:0 პ.ოგნიენოვიჩი (45, პენ), 3:0 პ.ოგნიენოვიჩი (47), 4:0 გოიკოვიჩი (54), 5:0 მიჩიჩი (57), 6:0 მიჩიჩი (69), 7:0 მიჩიჩი (90)
კოლხეთი 1913:
ზურაბ ქვაჩახია, მიხეილ ქობულაძე, ვალერი ტორჩინავა, ილო ქუტიძე (ჯონი შალამბერიძე 64), გოგიტა ქუნთელია, ზაველი ღაღანიძე, დავით ნოზაძე (ჰამლეტ წივწივაძე 75), გელა ინალიშვილი, ელდარ გვასალია (გია გიორგაძე 59), ჯუმბერ კალანდაძე, დავით მახარაძე
მწვრთნელი:
სოსო ფილია
გაფრთხილება:
ილო ქუტიძე, მიხეილ ქობულაძე
მსაჯი:
ა.როსა (ესპანეთი)