სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს 1990 წლის ჩემპიონატის რჩეულნი

თარიღი: 2013 აპრილი 16

1990 წელს, საქართველოს პირველი ეროვნული ჩემპიონატის დასრულების შემდეგ, საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციამ სეზონი შეაჯამა და სხვადასხვა ინდივიდუალური პრიზებით ნომინაციებში საუკეთესონი დაასახელა.

საუკეთესო ფეხბურთელ

თემურ ქეცბაია
(თბილისის იბერია)
საუკეთესო ახალგაზრდა ფეხბურთელ
(1972 წელს და შემდეგ დაბადებული)
გიორგი ნემსაძე (თბილისის იბერია)
საუკეთესო ახალგაზრდა ფეხბურთელად
(1969 წელს და შემდეგ დაბადებულნი)
მიხეილ ჯიშკარიანი
(სოხუმის ცხუმი)
ჩემპიონატის აღმოჩენა
გოჩა გუჯაბიძე
(ლანჩხუთის გურია)
საუკეთესო დებიუტანტი და მისი მწვრთნელი
გიორგი კილასონია და გივი ნოდია
(რუსთავის გორდა)
საუკეთესო მეკარე

ნიკ
ჩხეიძე (ქუთაისი)
საუკეთესო მცველ

კახი ცხადაძე
(თბილისის იბერია)
საუკეთესო ნახევარმცველ
გოჩა გოგრიჭიანი
(სოხუმის ცხუმი)
საუკეთესო თავდამსხმელ
გია გურული
(თბილისის იბერია) და მამუკა ფანცულაია (რუსთავის გორდა)
საუკეთესო
ბომბარდირი
გია გურული
(თბილისის იბერია) და მამუკა ფანცულაია (რუსთავის გორდა)
ყველაზე ლამაზი გოლის ავტორ
ლევან ყიფიანი
(თბილისის შევარდენი 1906)
ყველაზე შედეგიანი გუნდი
თბილისის იბერია

22
საუკეთესო
საქართველოს 1990 წლის ჩემპიონატის დასრულების შემდეგ საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციამ 22 საუკეთესო ფეხბურთელი დაასახელა.
მეკარე
1.ნიკოლოზ ჩხეიძე (ქუთაისი); 2.გოჩა ჟორჟოლიანი (სოხუმის ცხუმი)
მარჯვენა მცველი

1.ბადრი დანელია (ლანჩხუთის გურია); 2.ომარ თეთრაძე (ოზურგეთის მერცხალი)
მარჯვენა ცენტრალური მცველი

1.სოსო ჭედია (თბილისის იბერია); 2.დიმიტრი კუდინოვი (რუსთავის გორდა)
მარცხენა ცენტრალური მცველი

1.კახი ცხადაძე (თბილისის იბერია); 2.გოჩა გუჯაბიძე (ლანჩხუთის გურია)
მარცხენა მცველი

1.გოჩა ტყებუჩავა (ლანჩხუთის გურია); 2.გია ჯიშკარიანი (თბილისის იბერია)
მარჯვენა ნახევარმცველი

1.გოჩა გოგრიჭიანი (სოხუმის ცხუმი); 2.ზაზა რევიშვილი (თბილისის იბერია)
ცენტრალური ნახევარმცველი

1.დავით ცომაია (ლანჩხუთის გურია); 2.გიორგი კილასონია (რუსთავის გორდა)
მარცხენა ნახევარმცველი

1.მელორ ბიგვავა (ზუგდიდის ოდიში); 2.ბესიკ ფრიდონაშვილი (ლანჩხუთის გურია)
მარჯვენა თავდამსხმელი

1.გია გურული (თბილისის იბერია); 2.მამუკა ფანცულაია (რუსთავის გორდა)
ცენტრალური თავდამსხმელი

1.თემურ ქეცბაია (თბილისის იბერია); 2.ოთარ კორღალიძე (ლანჩხუთის გურია)
მარცხენა თავდამსხმელი

1.მიხეილ ჯიშკარიანი (სოხუმის ცხუმი); 2.კახი კაჭარავა (თბილისის იბერია)