სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს ღია ჩემპიონატი 2013 - ვაჟები

თარიღი: 2013 ივნისი 12

8-9 ივნისი; თბილისი, დინამო არენა
100მ

1.ბაჩანა ხორავა - 10,74 (ზუგდიდი-ჩხოროწყუ)
2.ირაკლი აშორდია - 10,79 (ზუგდიდი)
3.ბექა ასლანიშვილი - 10,96 (თბილისი)

110 მეტრი თარჯრბენი

1.ვაჟა ძაგანია - 17,06 (ფოთი)
2.ლაშა ვაშალომიძე - 22,04 (აჭარა)

200 მეტრი

1.სოსო მარუქაშვილი - 22,00 (თბილისი)
2.ნიკა კარტავცევი - 22,01 (თბილისი-ოზურგეთი)
3.ბექა ასლანიშვილი - 22,2 (თბილისი)

400 მეტრი

1.ნიკა კარტავცევი - 48.30 (თბილისი-ოზურგეთი)
2.ენდრიკ ზილბერშტეინი - 48,53 (ახალციხე)
3.სოსო მარუხაშვილი - 48,62 (თბილისი)

400 მეტრი თარჯრბენი

1.დენის ჟვანია - 55,5 (ზუგდიდი)
2.ლევან ფიფია - 58,4 (ზუგდიდი)
3.ვაჟა ძაგანია - 1.00,2 (ფოთი)

800 მეტრი

1.ანდრანიკ მატინიანი - 1:52,7 (ახალციხე)
2.ტიგრან მიკირტიჩიანი - 1:57,5 (სომხეთი)
3.არმენ ჰოვანესიანი - 2:00,6 (სომხეთი)

1500 მეტრი

1.თენგიზ ღვინჯილია - 3:58,19 (ზუგდიდი)
2.დავით ხარაზიშვილი - 4:12,05 (თბილისი)
3.ჯეირან ხოფერია - 4:13,00 (ფოთი)

3000 მეტრი

1.დავით ხარაზიშვილი - 8:40,7 (თბილისი)
2.გიგლა ზილბერშტეინი - 8:49,5 (ახალციხე)
3.თენგიზ ღვინჯილია - 8:54,2 (ზუგდიდი)

3000 მეტრი წინაღობებით

1.ჯეირან ხოფერია - 9:48,4 (ფოთი)
2.თორნიკე გიორგაძე - 11:24,00 (ქუთაისი)
3.გიორგი გულუა - 13:49,2 (ჩხოროწყუ)

5000 მეტრი

1.გიგლა ზილბერშტეინი - 15:46,39 (ახალციხე)
2.გიორგი შეკრელიძე - 16:25,70 (დუშეთი)
3.გელა ტაბატაძე - 17:48,82 (ახალციხე)

სიმაღლეზე ხტომა

1.ზურა გოგოჭური - 224სმ (ქუთაისი)
2.სანდრო ჟამერაშვილი - 175სმ (თბილისი)
3.ირაკლი კენჭუაშვილი - 170სმ (თბილისი)

სიგრძეზე ხტომა

1.ვარდენ პაჰლევანიანი - 777სმ (სომხეთი)
2.გიორგი გურეშიძე - 743სმ (თბილისი)
3.ბოლესლავ სხირტლაძე - 729სმ (თბილისი)

სამხტომი

1.ლაშა თორღვაძე - 15,02მ (ახმეტა)
2.გოგა მაღლაკელიძე - 14,62მ (ქუთაისი)
3.საბა კურდღელია - 13,47მ (ქუთაისი)

ჭოკით ხტომა

1.გიორგი გურეშიძე - 3,80მ (თბილისი)
2.ლაშა ქარქუსაშვილი - 2,60მ (თბილისი)
3.საბა სოსელია - 2,40მ (თბილისი)

შუბის ტყორცნა

1.როსტომ ჭინჭარაული - 66,72მ (დუშეთი)
2.ზურაბ რუსეიშვილი - 45,05მ (ოზურგეთი)
3.ვანო კობაიძე - 43,80მ (ყაზბეგი)

ბადროს ტყორცნა

1.ილია მარტყოფლიშვილი - 51,10მ (სიღნაღი)
2.სურენ ხაჩატურიანი - 50,50მ (სომხეთი)
3.კობა ტატულაშვილი - 38,67მ (თბილისი)

ბირთვის კვრა

1.სურენ ხაჩატურიანი - 14,68მ (სომხეთი)
2.დავით შონია - 12,43მ (ფოთი)
3.გოგა ჭიხვარია - 12,21 (ოზურგეთი-თბილისი)

უროს ტყორცნა

1.გოგა ჭიხვარია - 53,30მ (ოზურგეთი-თბილისი)
2.ბესიკ ხაზალია - 41,70მ (თბილისი)
3.გურამ სამხარაძე - 41,07მ (თბილისი)

4
x100 ესტაფეტა
1.ზუგდიდი - 44,18
2.ოზურგეთი - 46,69
3.აჭარა - 46,86

4
x400 ესტაფეტა
1.თბილისი - 3:28,2
2.ახალციხე - 3:34,2
3.ზუგდიდი - 3:37,0