სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს ღია ჩემპიონატი იუნიორთა შორის 2013 - ვაჟები

თარიღი: 2013 ოქტომბერი 09

6-7 ოქტომბერი; თბილისი, დინამო არენა
100მ

1.გიორგი დობორჯგინიძე - 12,47 (თბილისი)
2.გიორგი ავთენიძე - 13,02 (თბილისი)
3.გიორგი ბაციკაძე - 13,20 (თბილისი)

200 მეტრი

1.გიორგი დობორჯგინიძე - 25,82 (თბილისი)
2.რუბენ აბესაძე - 26,63 (ქუთაისი)
3.ირაკლი ბაღდავანიძე - 27,49 (ბორჯომი)

400 მეტრი

1.გიორგი გიორგაძე - 1.00,96 (ბორჯომი)
2.ირაკლი ბაღდავანიძე - 1.02,03 (ბორჯომი)
3.დათო მაისურაძე - 1.02,60 (თბილისი)

800 მეტრი

1.სოინ გასანოვი - 2.17,04 (თბილისი)
2.გიორგი გიორგაძე - 2.17,84 (ბორჯომი)
3.ნიკოლოზ გიხნიაშვილი - 2.33,14 (თბილისი)

1500 მეტრი

1.ნიკოლოზ გიხნიაშვილი - 5.04,08 (თბილისი)
2.გივი ბირჩაძე - 5.06,96 (ახალციხე)
3.გიორგი გიხნიაშვილი - 5.33,00 (თბილისი)

3000 მეტრი

1.დავით აბესაძე - 10.19,19 (თბილისი)
2.გივი ბირჩაძე - 10.30,99 (ახალციხე)

110 მეტრი თარჯრბენი

1.ვლადისლავ ოსიპენკო - 16,03 (ლატვია)
2.მურად მეგენეიშვილი - 19,11 (ქუთაისი)
3.ლუკა კურდღელია - 22,49 (ქუთაისი)

400 მეტრი თარჯრბენი

1.ილია პეტრუშენკო - 1.04,11 (ლატვია)
2.ცოტნე რამიშვილი - 1.14,38 (თბილისი)
3.გიორგი კაზარიანი - 1.20,50 (თბილისი)

სიმაღლეზე ხტომა

1.ზურაბ გაფრინდაშვილი - 135სმ (ჭიათურა)

სიგრძეზე ხტომა

1.ირაკლი ბერუაშვილი - 515სმ (გორი)
2.ვლადიმერ ამირგულიანი - 512სმ (თბილისი)
3.მიშა ცანავა - 443სმ (თბილისი)

სამხტომი

1.ირაკლი ბერუაშვილი - 11,70მ (გორი)
2.რიჩარდ კუპატაძე - 11,03მ (თბილისი)
3.დათო ბადრიძე - 10,80მ (თბილისი)

შუბის ტყორცნა

1.ჯაბა ჭოლოკავა - 39,95მ (ხონი)
2.ბესო ჩხაიძე - 24,40მ (ოზურგეთი)
3.ლადო ქარდავა - 23,27მ (წალენჯიხა)

ბადროს ტყორცნა

1.გიორგი დავითაშვილი - 45,53მ (სიღნაღი)
2.ბადრი ქიმაძე - 41,47მ (საჩხერე)
3.ლაშა გურგენიძე - 40,05მ (თბილისი)

ბირთვის კვრა

1.დათო ოჩიგავა - 11,75მ (მარტვილი)
2.ბადრი ქიმაძე - 11,12მ (თბილისი)
3.დათო კვანჭიანი - 9,34 (ოზურგეთი)

უროს ტყორცნა

1.გაგა ლომიძე - 34,93მ (თბილისი)

I
სამჭიდი: 60მ სირბილი-სიმაღლეზე ხტომა-სიგრძეზე ხტომა
1.რომან ბადრიძე - 5 (თბილისი)
2.ვლადისლავ ოსიპენკო - 5,5 (ლატვია)
3.ბესო სოსაძე - 7,5 (თბილისი)

II
სამჭიდი: 60მ სირბილი-110მ თარჯრბენი-200მ სირბილი
1.დავით ლუკავა - 3 (ზუგდიდი)
2.დავის ლაცისი - 6 (ლატვია)
3.ალეკსანდერ კუცსი - 9 (ლატვია)

III
სამჭიდი: 60მ სირბილი-ბირთვის კვრა-შუბის ტყორცნა
1.რობერტს გლაუდა - 4 (ლატვია)
2.გიორგი კეთილაძე - 5 (ხონი)
3.კრისტიანს მეფანოვსკისი - 9 (ლატვია)

IV
სამჭიდი: 60მ სირბილი-400მ სირბილი-800მ სირბილი
1.ილია პეტრუშენკო - 6 (ლატვია)
2.ელგუჯა მახნიაშვილი - 6 (თბილისი)
3.როჟს პუქსი - 7 (ლატვია)

გუნდური

1.ლატვია - 106,5
2.საქართველო - 133,5