სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს ღია ჩემპიონატი იუნიორთა შორის 2013 - გოგონები

თარიღი: 2013 ოქტომბერი 09

6-7 ოქტომბერი; თბილისი, დინამო არენა
100მ

1.ჟენეტ გოდაბრელიძე - 13,76 (თბილისი)
2.ალიონა თათარაშვილი - 13,79 (ფოთი)
3.თამარ ბუთიაშვილი - 14,02 (თბილისი)

200 მეტრი

1.სალომე მენთეშაშვილი - 28,75 (თბილისი)
2.ნანო ჭკადუა - 29,29 (ზუგდიდი)
3.ალიონა თათარაშვილი - 29,46 (ფოთი)

400 მეტრი

1.ნანო ჭკადუა - 1.06,55 (ზუგდიდი)
2.ანა რამაზაშვილი - 1.10,93 (თბილისი)
3.სვეტლანა ტოფჩიანი - 1.11,43 (ახალციხე)

800 მეტრი

1.მართა ჯვარიძე - 2.37,94 (ახალციხე)
2.მარიამ მშვიდობაძე - 2.52,52 (თბილისი)
3.მარიამ შონია - 2.53,49 (ხობი)

1500 მეტრი

1.მართა ჯვარიძე - 5.26,76 (ახალციხე)
2.გვანცა რამიშვილი - 5.46,80 (ვანი)
3.ირინა ფხალაძე - 5.49,54 (ჭიათურა)

110 მეტრი თარჯრბენი

1.კრისტინა ზაცმანისი - 15,88 (ლატვია)
2.ანა გუგუნიშვილი - 21,04 (თბილისი)

400 მეტრი თარჯრბენი

1.ანჟელა ოჩერედოვა - 1.05,54 (ლატვია)

სიმაღლეზე ხტომა

1.მარი მწითური - 153სმ (თბილისი)

სიგრძეზე ხტომა

1.ქეთი შველიძე - 430სმ (თბილისი)
2.ნინი წიქორიძე - 408სმ (ქუთაისი)
3.ელისო დანელია - 401სმ (მარტვილი)

სამხტომი

1.ნინი წიქორიძე - 9,32მ (ქუთაისი)
2.ელისო დანელია - 9,25მ (მარტვილი)
3.ქეთი შველიძე - 9,10მ (თბილისი)

ჭოკით ხტომა

1.დიანა ზოლოტუხინა - 210სმ (თბილისი)

ბადროს ტყორცნა

1.ნინო წიქვაძე - 38,01მ (თბილისი)
2.გვანცა ბოჭორიშვილი - 31,32მ (გორი)
3.სალომე თურმანიძე - 26,86მ (თბილისი)

ბირთვის კვრა

1.გვანცა ბოჭორიშვილი - 8,07მ (გორი)
2.სალომე თურმანიძე - 7,88მ (თბილისი)

უროს ტყორცნა

1.ნინო წიქვაძე - 42,11მ (თბილისი)

I
სამჭიდი: 60მ სირბილი-სიმაღლეზე ხტომა-სიგრძეზე ხტომა
1.კრისტინა ზაცმანისი - 5 (ლატვია)
2.თეო მაჭარაშვილი - 7 (თბილისი)
3.ვიქტორია შიშლოვა - 9 (თბილისი)

II
სამჭიდი: 60მ სირბილი-110მ თარჯრბენი-200მ სირბილი
1.მარი ჩაკაბერია - 4 (ზუგდიდი)
2.ანა პრიეკულე - 6 (ლატვია)
3.ტერეზე გიპხლე - 10 (ლატვია)

III
სამჭიდი: 60მ სირბილი-ბირთვის კვრა-შუბის ტყორცნა
1.აივა ნიედრა - 4 (ლატვია)
2.ვიკტორია დელესკა - 5 (ლატვია)
3.ანა ჩოხელი - 9 (საქართველო)

IV
სამჭიდი: 60მ სირბილი-400მ სირბილი-800მ სირბილი
1.პატრისია კაროლინა როშოფა - 3 (ლატვია)
2.ანჟელა ოცერიტოვა - 6 (ლატვია)
3.მაკა სანიკიძე - 10 (ვანი)