სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

ევროპის გუნდური ჩემპიონატი 2013 - ქალები

თარიღი: 2013 ნოემბერი 22

8-17 ნოემბერი; პოლონეთი, ვარშავა
საქართველოს ნაკრები
ნანა ძაგნიძე, ბელა ხოტენაშვილი, ლელა ჯავახიშვილი, ნინო ხურციძე, მერი არაბიძე

I
ტური: საქართველო 3,5:0,5 ავსტრია
ნანა ძაგნიძე
- ევა მოზერი 1:0
მერი არაბიძე
- კატარინა ნევრლკა 0,5:0,5
ნინო ხურციძე
- ანა-კრისტინა კოპინიტსი 1:0
ბელა ხოტენაშვილი
- ვერონიკა ექსლერი 1:0

II
ტური: საქართველო 3:1 ბულგარეთი
ნანა ძაგნიძე
- ანტოანეტა სტეფანოვა 0,5:0,5
მერი არაბიძე
- ელიზა რაევა 1:0
ბელა ხოტენაშვილი
- ივა ვიდენოვა 1:0
ლელა ჯავახიშვილი
- მარგარიტა ვოისკა 0,5:0,5

III
ტური: საქართველო 2:2 ისრაელი
ნანა ძაგნიძე
- მარსელ ეფროიმსკი 1:0
მერი არაბიძე
- ოლგა ვასილიევა 0:1
ნინო ხურციძე
- იულია შვაიგერი 0:1
ბელა ხოტენაშვილი
- ანჟელა ბარსუკი 1:0

IV
ტური: საქართველო 3,5:0,5 სერბეთი
ნანა ძაგნიძე
- ნატაშა ბოიკოვიჩი 0,5:0,5
მერი არაბიძე
- მარია მანაკოვა 1:0
ლელა ჯავახიშვილი
- ანჟელიკა სტოიანოვიჩი 1:0
ბელა ხოტენაშვილი
- იოვანა ვოინოვიჩი 1:0

V
ტური: საქართველო 2:2 სომხეთი
ნანა ძაგნიძე
- ელინა დანიელიანი 0:1
მერი არაბიძე
- ლილიტ მკრტჩიანი 0,5:0,5
ნინო ხურციძე
- ლილიტ გალოიანი 0,5:0,5
ბელა ხოტენაშვილი
- მარია კურსოვა 1:0

VI
ტური: საქართველო 2:2 უკრაინა
ნანა ძაგნიძე
- კატერინა ლაგნო 1:0
მერი არაბიძე
- ანა უშენინა 0:1
ბელა ხოტენაშვილი
- მარია მუზიჩუკი 0:1
ლელა ჯავახიშვილი -
ნატალია ჟუკოვა 1:0

VII
ტური: საქართველო 2:2 პოლონეთი
ნანა ძაგნიძე
- მონიკა სოჩკო 0,5:0,5
ნინო ხურციძე
- იოლანტა ზავადსკა 0:1
ბელა ხოტენაშვილი
- ივეტა რაილიჩი 1:0
ლელა ჯავახიშვილი -
კარინა ჰოროვსკა 0,5:0,5

VIII
ტური: საქართველო 1:3 რუსეთი
ნანა ძაგნიძე
- ვალენტინა გუნინა 0,5:0,5
მერი არაბიძე
- ალექსანდრა კოსტენიუკი 0:1
ბელა ხოტენაშვილი
- ნატალია პოგონინა 0:1
ლელა ჯავახიშვილი -
ოლგა გირია 0,5:0,5

IX
ტური: საქართველო 4:0 ჰოლანდია
ნანა ძაგნიძე
- ლიზა შუტი 1:0
მერი არაბიძე
- ჯაოფინ პენგი 1:0
ნინო ხურციძე
- თეა ლანჩავა 1:0
ბელა ხოტენაშვილი -
ერლეთ ვან ვერსელი 1:0

პრიზიორები:
1.უკრაინა - 15, 2.რუსეთი - 14, 3.პოლონეთი - 14
საქართველოს ნაკრები 12 ქულით მეოთხე ადგილზე გავიდა