სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

ჭადრაკი: გაიოზ ნიგალიძემ ჩემპიონის ტიტული შეინარჩუნა

თარიღი: 2014 თებერვალი 07


გაიოზ ნიგალიძემ საქართველოს ჩემპიონის ტიტული შეინარჩუნა

საქართველოს მოჭადრაკე ვაჟთა 73-ე ჩემპიონატი ბათუმელი საერთაშორისო დიდოსტატის გაიოზ ნიგალიძის გამარჯვებით დასრულდა. მან შარშან მოგებული ტიტული შეინარჩუნა და დიდოსტატის ნორმაც გადამეტებით შეასრულა.

ამ გამარჯვებით გაიოზ ნიგალიძემ 32,5 სარეიტინგო ქულა მოიპოვა და რადგან მესამედ შეასრულა დიდოსტატის ნორმა, უახლოეს კონგრესზე ამ ტიტულის მფლობელიც გახდება.

საქართველოს 2010 წლის ჩემპიონი მერაბ გაგუნაშვილი მეორე ადგილზე გავიდა - ის გამარჯვებულს ნახევარი ქულით ჩამორჩა, მესამე კი ჩვენი ქვეყნის 2008 წლის უძლიერესი ვაჟი მოჭადრაკე თორნიკე სანიკიძე გახდა.

გაიოზ ნიგალიძე და ვიცე-ჩემპიონი მერაბ გაგუნაშვილი 2 მარტიდან ევროპის ინდივიდუალურ ჩემპიონატში იასპარეზებენ. ტურნირს სომხეთის დედაქალაქი ერევანი უმასპინძლებს.

26 იანვარი - 6 თებერვალი; თბილისის ჭადრაკის სასახლე
I
ტური
გაიოზ ნიგალიძე (2494) - ლევან ფანცულაია (2614) 1:0
მიხეილ მჭედლიშვილი (2655) - დავით ჯოჯუა (2565) 0,5:0,5
თორნიკე სანიკიძე (2541) - ივერი ჭიღლაძე (2380) 1:0
ალექსანდრე ყაშაშვილი (2370) - დავით ბენიძე (2505) 1:0
ლუკა პაიჭაძე (2544) - სოფიო გვეტაძე (2334) 1:0
კონსტანტინე შანავა (2559) - მერაბ გაგუნაშვილი (2547) 0:1

II
ტური
სოფიო გვეტაძე (2334) - კონსტანტინე შანავა (2559) 1:0
მიხეილ ჭედლიშვილი (2655) - თორნიკე სანიკიძე (2541) 1:0
დავით ჯოჯუა (2565) - გაიოზ ნიგალიძე (2494) 0,5:0,5
მერაბ გაგუნაშვილი (2547) - ლევან ფანცულაია (2614) 0,5:0,5
დავით ბენიძე (2505) - ლუკა პაიჭაძე (2544) 0,5:0,5
ივერი ჭიღლაძე (2380) - ალექსი ყაშაშვილი (2370) 0,5:0,5

III
ტური
ალექსანდრე ყაშაშვილი (2370) - მიხეილ მჭედლიშვილი (2655) 1:0
თორნიკე სანიკიძე (2541) - დავით ჯოჯუა (2565) 1:0
ლევან ფანცულაია (2614) - სოფიო გვეტაძე (2334) 1:0
ლუკა პაიჭაძე (2544) - ივერი ჭიღლაძე (2380) 1:0
კონსტანტინე შანავა (2559) - დავით ბენიძე (2505) 0,5:0,5
გაიოზ ნიგალიძე (2494) - მერაბ გაგუნაშვილი (2547) 0,5:0,5

IV
ტური
თორნიკე სანიკიძე (2541) - ალექსანდრე ყაშაშვილი (2370) 1:0
დავით ჯოჯუა (2565) - მერაბ გაგუნაშვილი (2547) 0,5:0,5
გაიოზ ნიგალიძე (2494) - სოფიო გვეტაძე (2334) 0,5:0,5
დავით ბენიძე (2505) - ლევან ფანცულაია (2614) 0:1
ივერი ჭიღლაძე (2380) - კონსტანტინე შანავა (2559) 0:1
მიხეილ მჭედლიშვილი (2655) - ლუკა პაიჭაძე (2544) 1:0

V
ტური
ალექსანდრე ყაშაშვილი (2370) - დავით ჯოჯუა (2565) 0:1
ლუკა პაიჭაძე (2544) - თორნიკე სანიკიძე (2541) 0,5:0,5
კონსტანტინე შანავა (2559) - მიხეილ მჭედლიშვილი (2655) 0,5:0,5
ლევან ფანცულაია (2614) - ივერი ჭიღლაძე (2380) 1:0
გაიოზ ნიგალიძე (2494) - დავით ბენიძე (2505) 1:0
მერაბ გაგუნაშვილი (2547) - სოფიო გვეტაძე (2334) 1:0

VI
ტური
დავით ჯოჯუა (2565) - სოფიო გვეტაძე (2334) 1:0
დავით ბენიძე (2505) - მერაბ გაგუნაშვილი (2547) 0:1
ივერი ჭიღლაძე (2380) - გაიოზ ნიგალიძე (2494) 0:1
მიხეილ მჭედლიშვილი (2655) - ლევან ფანცულაია (2614) 0,5:0,5
თორნიკე სანიკიძე (2541) - კონსტანტინე შანავა (2559) 1:0
ალექსანდრე ყაშაშვილი (2370) - ლუკა პაიჭაძე (2544) 1:0

VII
ტური
ლუკა პაიჭაძე (2544) - დავით ჯოჯუა (2565) 0,5:0,5
კონსტანტინე შანავა (2559) - ალექსანდრე ყაშაშვილი (2370) 1:0
ლევან ფანცულაია (2614) - თორნიკე სანიკიძე (2541) 0,5:0,5
გაიოზ ნიგალიძე (2494) - მიხეილ მჭედლიშვილი (2655) 1:0
მერაბ გაგუნაშვილი (2547) - ივერი ჭიღლაძე (2380) 1:0
სოფიო გვეტაძე (2334) - დავით ბენიძე (2505) 1:0

VIII
ტური
დავით ჯოჯუა (2565) - დავით ბენიძე (2505) 0,5:0,5
ივერი ჭიღლაძე (2380) - სოფიო გვეტაძე (2334) 1:0
მიხეილ მჭედლიშვილი (2655) - მერაბ გაგუნაშვილი (2547) 0,5:0,5
თორნიკე სანიკიძე (2541) - გაიოზ ნიგალიძე (2494) 0:1
ალექსანდრე ყაშაშვილი (2370) - ლევან ფანცულაია (2614) 0,5:0,5
ლუკა პაიჭაძე (2544) - კონსტანტინე შანავა (2559) 0:1

IX
ტური
კონსტანტინე შანავა (2559) - დავით ჯოჯუა (2565) 0:1
ლევან ფანცულაია (2614) - ლუკა პაიჭაძე (2544) 1:0
გაიოზ ნიგალიძე (2494) - ალექსანდრე ყაშაშვილი (2370) 1:0
მერაბ გაგუნაშვილი (2547) - თორნიკე სანიკიძე (2541) 0,5:0,5
სოფიო გვეტაძე (2334) - მიხეილ მჭედლიშვილი (2655) 0,5:0,5
დავით ბენიძე (2505) - ივერი ჭიღლაძე (2380) - 1:0

X
ტური
დავით ჯოჯუა (2565) - ივერი ჭიღლაძე (2380) 1:0
მიხეილ მჭედლიშვილი (2655) - დავით ბენიძე (2505) 0,5:0,5
ალექსანდრე ყაშაშვილი (2370) - მერაბ გაგუნაშვილი (2547) 0:1
ლუკა პაიჭაძე (2544) - გაიოზ ნიგალიძე (2494) 0,5:0,5
კონსტანტინე შანავა (2559) - ლევან ფანცულაია (2614) 1:0
თორნიკე სანიკიძე (2541) - სოფიო გვეტაძე (2334) -

XI
ტური
ლევან ფანცულაია (2614) - დავით ჯოჯუა (2565) 0,5:0,5
გაიოზ ნიგალიძე (2494) - კონსტანტინე შანავა (2559) 0,5:0,5
მერაბ გაგუნაშვილი (2547) - ლუკა პაიჭაძე (2544) 0,5:0,5
ივერი ჭიღლაძე (2380) - მიხეილ მჭედლიშვილი (2655) 0,5:0,5
სოფიო გვეტაძე (2334) - ალექსანდრე ყაშაშვილი (2370) 1:0
დავით ბენიძე (2505) - თორნიკე სანიკიძე (2541) 0:1

საბოლოო მდგომარეობა
1.გაიოზ ნიგალიძე (2494) - 8,5 ქულა

2.მერაბ გაგუნაშვილი (2547) - 8
3.თორნიკე სანიკიძე (2541) - 7,5

4.დავით ჯოჯუა (2565) - 7
5.ლევან ფანცულაია (2614) - 6,5
6-7.მიხეილ მჭედლიშვილი (2655) და კონსტანტინე შანავა (2559) - 5,5
8.ლუკა პაიჭაძე (2544) - 6,5
9-10.სოფიო გვეტაძე (2334) და ალექსანდრე ყაშაშვილი (2370) - 4
11.დავით ბენიძე (2505) - 3
12.ივერი ჭიღლაძე (2380) - 2

სამინისტროს პრესსამსახური

სხვა ახალი ამბები
კატეგორია : ჭადრაკი თარიღი : 2017 ნოემბერი 08
საბერძნეთიდან დაბრუნების შემდეგ, საქართველოს ქალ მოჭადრაკეთა ნაკრების წევრებს და ჭადრაკის ფედერაციის პრეზიდენტ გიორგი გიორგაძეს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა მინისტრი ტარიელ ხეჩიკაშვილი, მოადგილე შალვა გოგოლაძესთან ერთად სამინისტროში შეხვდა და წარმატება მიულოცა.
კატეგორია : ჭადრაკი თარიღი : 2017 ნოემბერი 07
ევროპის გუნდური ჩემპიონატის დასკვნით ტურში საქართველოს ქალთა გუნდმა იტალიის ნაკრები დაამარცხა და მეორე საპრიზო ადგილზე გავიდა!
კატეგორია : ჭადრაკი თარიღი : 2017 ოქტომბერი 16
ბათუმის საჭადრაკო კლუბი "ნონა" ევროპის საკლუბო ჩემპიონატის გამარჯვებული გახდა!
კატეგორია : ჭადრაკი თარიღი : 2017 ოქტომბერი 11
ანტალიაში გამართულ ჭადრაკის საერთაშორისო ფედერაციის, ფიდეს 88-ე კონგრესზე, საქართველოს ეროვნული ნაკრების წევრს, ნინო ბაციაშვილს ვაჟთა შორის საერთაშორისო დიდოსტატის წოდება მიენიჭა!  
კატეგორია : ჭადრაკი თარიღი : 2017 სექტემბერი 27
თბილისის მსოფლიო თასი სომეხი დიდოსტატის ლევონ არონიანის გამარჯვებით დასრულდა. ფინალში, ოთხი პარტიის ყაიმით დასრულების შემდეგ, არონიანმა დამატებით ტაი-ბრეიქში სძლია ჩინელ მეტოქეს დინ ლიჟენს.